Windows 11 İlk Insider Önizlemesi Artık Kullanılabilir: İndir ve Başla

Windows 11 Insider Önizleme
avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Windows 11 İlk Insider Önizlemesi Artık Kullanılabilir: İndir ve Başla

Microsoft, endişeli kullanıcıların yeni işletim sistemini resmi sürümünden önce test etmeye başlamasına olanak tanıyan Windows 11’in ilk Insider Preview’ını başlattı. Bu ilk yapı geliştiricilere yöneliktir ve son Windows 11 deneyimini temsil etmese de, ana özelliklerin çoğu burada ve kullanıma hazırdır.

Microsoft, 24 Haziran’da Windows 11’i duyurdu ve güncellemeyi en büyük özellikleri, değişiklikleri vb. içeren 45 dakikalık bir video sunumuyla sergiledi. Bu, Windows 11’in halka hazır olduğu bu yıl içinde nelerin geleceğine dair iyi bir tanıtım görevi gördü. . Ayrıca, Windows 11‘in bu sonbaharda piyasaya çıkması beklendiğinden, oraya ulaşmak için çok uzun bir bekleme süresi yok. İster geliştirici ister sıkı bir Microsoft hayranı oldukları için Windows 11’i bugün kullanması gereken kişiler için, işte burada Windows 11 Insider Önizleme devreye giriyor.Windows 11’in ilk derlemesi, 28 Haziran itibarıyla Insider Preview aracılığıyla edinilebilir ve Dev Channel’da Build 22000.51 olarak görünür. Microsoft, herkesin Microsoft hesabından başka bir şey kullanmadan Insider Preview’a ücretsiz olarak kaydolabileceğini ve desteklenen bir PC’leri varsa, şu anda Windows 11‘i indirip test edebileceklerini belirtiyor. Bu kesinlikle heyecan verici olsa da, Dev Channel’daki Windows 11’in oldukça sorunlu olacağını ve bazı özelliklerden yoksun olduğunu unutmayın. Windows 11 bu yaz daha sonra Beta Kanalına geçtiğinde ve ardından sonbaharda genel kullanıma sunulduğunda işler çok daha istikrarlı hale gelecektir. Başka bir deyişle, Windows 11’in bu Insider Preview‘ını iş, okul veya buna benzer herhangi bir şey için gereken bir makineye yüklemeyin.

İlk Windows 11 Insider Önizlemesinde Her Şey Dahil

Windows 11‘i bu kadar erken kullanmanın risklerini kabul eden kişiler, bu ilk Insider Preview‘dan ne bekleyebilirler? Yeni başlayanlar için, Windows 11’in tamamen yeni arayüzü, Microsoft’un duyurusu sırasında tanıtıldığı haliyle burada. Başlat menüsü tamamen yeniden tasarlandı ve kullanıcıların uygulamaları sabitlemesine ve önerilen uygulamaları/dosyaları “hem bilgisayarınızdan hem de OneDrive ile akıllı telefonunuz gibi cihazlarınızdan” görmesine olanak tanıyor. Görev Çubuğu da varsayılan olarak ortalanmıştır ve uygulamaları başlatmak, küçültmek ve daha fazlası için yeni animasyonlar içerir. Kullanıcılar, ortalanmış yerleşime gerçekten dayanamıyorlarsa görev çubuğunu tekrar sola taşıyabilirler, ancak Microsoft’un yaşaması gerektiğini düşündüğü yer burasıdır. Diğer arayüz değişiklikleri arasında Bildirim Merkezi ve Hızlı Ayarlar için yeni tasarımlar, yeni bağlam menüleriyle modernize edilmiş bir Dosya Gezgini, bilgisayarın görünümünü hızla değiştirmek için yeni temalar ve “daha hafif ve daha atmosferik” yeni sistem sesleri yer alıyor.

Microsoft Windows 11 Ne Zaman Çıkacak?

Microsoft aylardır “yeni nesil” bir Windows’la dalga geçiyor, ancak yeni ipuçları, şirketin yalnızca mevcut Windows 10 yazılımı için bir güncelleme değil, işletim...

Widget’lar Windows 11 için bir başka büyük değişikliktir ve Insider Preview 1’de kullanılabilirler. Yeni widget panelini görmek için Görev Çubuğundaki widget simgesini tıklamanız (veya klavyede WIN + W tuşlarına basmanız) yeterlidir. Widget’lar eklenebilir, kaldırılabilir, yeniden düzenlenebilir ve kullanıcının içeriğine göre yeniden boyutlandırılabilir; geliştiriciler özelliği destekledikçe daha fazlası yakında sunulacaktır. Windows 11 Insider Preview 1’de kullanıcılar şu Microsoft widget’larının tümüne erişebilir: OneDrive fotoğrafları, Microsoft Yapılacaklar, hava durumu, takvim, yerel trafik, hisse senedi izleme listesi ve spor/espor etkinliği.

Tamamen yeni Microsoft Mağazası da bu Insider Preview‘da yayında ve tüm işlevleri henüz mevcut olmasa da, kullanıcılar yükseltilmiş tasarımı uygulamalı olarak deneyebilir ve kendileri kontrol edebilir. Kullanılabilir diğer özellikler arasında, pencereleri masaüstünün bölümlere ayrılmış bölümlerine otomatik olarak tutturma yeteneği, bir dizüstü bilgisayarı monitöre yerleştirirken/yerleştirirken pencerelerin/uygulamaların daha organize olmasını sağlayan gelişmiş bir yerleştirme deneyimi, daha iyi dokunma hareketleri, yeniden tasarlanmış bir Ayarlar uygulaması yer alır. , Wi-Fi 6E desteği ve çok daha fazlası. Microsoft, bu Windows 11 Insider Önizleme ile ilgili bilinen sorunların bir kaç madde işaretini zaten özetledi ve önümüzdeki günlerde/haftalarda keşfedilecek daha da fazlası var.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Minecraft: Alacakaranlık Ormanı Macera Modu

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478