WhatsApp Yüz Tanıma Kilit Açma

WhatsApp Yüz Tanıma Kilit Açma
avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Whatsapp yüz tanıma Nasıl Yapılır

WhatsApp Yüz Tanıma Kilit Açma, kullanıcıların uygulamaları kilitlemesine ve bunları yalnızca yüz tanıma yoluyla açmasına olanak tanıyan bir özellik geliştirdi.


Whatsapp yüz tanıma özelliği ile kilit açma  Android

WhatsApp’ın yüz tanıma sensörü ile uygulamaları açmak için bir özellik çıkardığını gösteren bir sürü WhatsApp beta sürüm 2.20.203.3 bulunmaktadır. İlk önce bir parmak izi kilidi kullanan WhatsApp güvenlik sistemi menüsü, daha sonra bir biyometrik tanıma sensörüne geçecek.

Bu özelliğin yüz tanıma özelliğine sahip akıllı telefonlarda çalıştığı ile ilgili bilgiler var. Fakat WhatsApp’ın bu özelliği beta sürümünde dahi ne zaman sunacağı hakkında bir duyurusu yok. WhatsApp’ın kendisi, bu güvenlik özelliğini Android kullanıcılarına sunma çalışmaları hakkında malesef resmi bir açıklama yapmadı.

Whatsapp yüz tanıma özelliği ile kilit açmak iphone

2019 yılında, biyometrik özellik, iOS telefon sahibi WhatsApp kullanıcıları için zaten vardı. Bu özellik, iPhone cihazında Face ID veya Touch ID özelliklerine sahipse kullanıcıların WhatsApp uygulamasını bir yüz veya parmak iziyle kilitleyip açabiliyorlardı.

WhatsApp Yüz Tanıma Kilit Açmak istemeyen kullanıcılar, bu biyometrik özellik ile korunmasına rağmen “Kilit Ekranı” üzerindeki bildirimden mesajlara cevap verebilir ve WhatsApp aramalarını cevaplayabilirlerdi. Bu biyometrik özelliğin keyfini çıkarmak için, iOS cihazları olan kullanıcılar WhatsApp’ı App Store üzerinden en son sürüme güncelleyebilir.

WhatsApp Daha Sonra Oku özelliği Hakkında

WhatsApp Daha Sonra Oku özelliği ne işe yarar WhatsApp, Arşivlenmiş Sohbetler  özelliğinin yerine WhatsApp Daha Sonra Oku özelliği  geliştiriyor. Daha Sonra Oku...

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Windows 10 Denetim Masası Kalkıyor

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478