Twitter Uygulamasının Çok Fazla Veri Kullanmasını Nasıl Durdurursunuz?

avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter Uygulamasının Çok Fazla Veri Kullanmasını Nasıl Durdurursunuz?

Twitter, saatlerce içine çekilmesi kolay olan uygulamalardan biridir. Sonsuz bir komik mem, köpek resimleri ve haber başlıkları kaynağı olsa da, bunların tümü bir ton mobil veri kullanarak uygulamaya katkıda bulunabilir. Her ay sınırlı miktarda veriye sahip kişiler için bu bir sorun olabilir.

Twitter’ın son aylarda ve yıllardaki büyümesini izlemek etkileyiciydi. Sosyal ağ, insanların 140 veya daha az karakterde hızlı düşüncelerini paylaşmalarının bir yolu olarak başlamış olsa da, o zamandan beri çok daha fazlasının olduğu bir platforma dönüştü. Twitter artık haberleri takip etmek, DM’lerle arkadaşlarınızla iletişimde kalmak, Fleets’i kullanarak hızlı fotoğraf/video yüklemeleri paylaşmak ve hatta Twitter Spaces ile canlı sohbetlere katılmak için bir uygulama. Uygulamanın bu kadar çok olmasıyla, çok fazla zaman içinde olmayan büyük miktarda veriyi yemek kolaydır.Neyse ki, iyi haber şu ki Twitter, kullanıcıların uygulamayı kullanırken daha az mobil veri tüketmesine yardımcı olacak yerleşik bir özelliğe sahip. Daha da iyisi, açmak inanılmaz derecede basittir. Twitter uygulamasını açın, sol üst köşedeki üç çizgiye dokunun, “Ayarlar ve gizlilik”e dokunun, “Veri kullanımı”na dokunun ve ardından “Veri tasarrufu”nun yanındaki düğmeye dokunun. Bu etkinleştirildiğinde Twitter, “videolar otomatik olarak oynatılmaz ve daha düşük kaliteli görüntüler yüklenmez. Bu, bu cihazdaki tüm Twitter hesapları için veri kullanımınızı otomatik olarak azaltır” diyor. Bu araç, Android ve iOS‘taki Twitter uygulaması için kullanılabilir, yani tüm kullanıcılar bundan yararlanabilir.

Twitter Uygulamasında Daha Az Veri Kullanmak İçin Diğer İpuçları

Veri tasarrufu özelliğini etkinleştirmek, Twitter’da daha az veri kullanmanın en kolay yoludur, ancak mevcut tek yöntem bu değildir. Verilerinin nasıl kullanıldığı üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmayı tercih eden kullanıcılar için kutuyu işaretlemeden bırakın ve Veri kullanımı sayfasındaki diğer seçeneklere bakın. Burada Twitter, bireylerin görüntülerin, videoların kalitesini ve veri senkronizasyonunun nasıl çalıştığını manuel olarak ayarlamasına olanak tanır. Yüksek kaliteli resim yüklemeleri, diğer kullanıcıların paylaştığı yüksek kaliteli resimleri yükleme, yüksek kaliteli video, otomatik video oynatma ve veri senkronizasyon aralıkları için ayarlar vardır. Örneğin, birisi otomatik oynatılan videoları devre dışı bırakmak, ancak yüksek kaliteli fotoğrafları olduğu gibi tutmak istiyorsa, tam da bunu yapabilir.

Twitter‘ın kullanıcılara doğrudan sağladığı araçların dışında, akılda tutulması gereken birkaç genel ipucu vardır. Söylemeye gerek yok, ancak her zaman Wi-Fi ağlarına uygun olduğunda bağlanın. Bu yalnızca daha sonra kullanılmak üzere daha fazla mobil veri sağlamakla kalmaz, aynı zamanda Wi-Fi daha hızlı ve daha güvenilir olabilir. Bunun dışında sınırsız veri içeren bir kablosuz plana da bakmakta fayda var. Sınırsız planlar son yıllarda çok daha yaygın bir şekilde kullanılabilir hale geldi ve verilerin tükenmesi yaygın bir durum haline geldiyse, yükseltmeyi düşünmenin zamanı gelmiş olabilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Minecraft Dungeons Birinci Yılda 11,5 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478