e
sv

Minecraft Dungeons Birinci Yılda 11,5 Milyon Oyuncuya Ulaştı

avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Minecraft Dungeons Birinci Yılda 11,5 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Minecraft Dungeon‘ın bir yıllık yıldönümünü kutlayan geliştirici Mojang, bir blog gönderisinde oyunun 232 ülke ve bölgede 11.5 milyon benzersiz oyuncuyu aştığını açıkladı. Popüler zindan tarayıcısı ve Minecraft spin-off oyunu 26 Mayıs 2020’de yayınlandı.Minecraft Dungeons piyasaya sürüldükten sonra genel olarak olumlu eleştiriler alsa da, orijinal Minecraft çizgileri boyunca kritik bir sevgilim veya gişe rekorları kıran bir hit değildi. Bununla birlikte, Minecraft’tan ilham alan bir sanat stili ve ortamıyla birleşen Diablo-light oyun döngüsünün cazibesi, oldukça büyük bir izleyici kitlesi çekti. Jungle Awakens, Creeping Winter, Howling Peaks, Flames of the Nether ve Hidden Depths dahil olmak üzere düzenli genişletmeler, tüm platformlarda daha fazla oyuncuyu cezbederken mevcut hayranları doyurdu. Minecraft Dungeons şu anda 26 Mayıs’ta başlayan ve 8 Haziran’a kadar sürecek olan Dungeons Yıldönümü Etkinliği Kutlaması’nın ortasında. Kutlama, katılan oyunculara benzersiz ödüller sunan en son sezon etkinliğidir.

Minecraft Dungeons’ın geliştiricisi, “şenliklerinin zirvesinde” bir yıllık yıldönümü etkinliği ile Minecraft web sitesindeki bir blogda oyunun toplam oyuncu sayısını 11.5 milyonu aştığını açıkladı. Bu etkileyici başarının yanı sıra Mojang, Minecraft Dungeons ile ilgili bir dizi başka kayda değer istatistik listeledi. Örneğin, oyuncular toplam 1,5 katrilyon hasar verdi ve yalnızca 107,5 trilyon aldı – genel olarak net bir pozitif.

Apocalypse modunda en çok kullanılan yakın dövüş silahları Double Axe, Whirlwind ve Fighter’s Bindings iken en çok kullanılan menzilli silahlar Rapid Crossbow, Firebolt Thrower ve Exploding Crossbow’dur. En popüler üç zırh, Gizemli Zırh, Kurt Zırhı ve Tilki Zırhıdır. Eserler açısından oyuncular Death Cap Mantarı, Zayıflama Gong’u ve Çabukluk Çizmeleri’ni tercih ediyor. 1,1 milyardan fazla Sağlık İksiri kullanıldı; bu, tüketilen 547 milyon Çabukluk İksirinden ve 565 milyon Güç İksirinden çok daha fazla. Son üç istatistik, kullanılan 13 milyar öğeyi, atılan 527 milyon TNT’yi ve 419 milyardan fazla blok yürüdü. Bu sayılar, lansmanından bu yana Minecraft Dungeons ile ne kadar oyuncunun etkileşime girdiğini özetliyor.

 

Minecraft‘ın şu anda şimdiye kadarki en çok satan oyun olduğu göz önüne alındığında, Minecraft Dungeons’ın yalnızca isim ilişkilendirmesinde en az birkaç milyon oyuncu toplaması bekleniyordu. Bununla birlikte, oyun Minecraft gibi bir sandbox oyunu değil ve Mojang tarafından geliştirilen IP’nin ilk büyük yan ürünü olduğu için başarısı tamamen garanti edilemedi. Oyun ayrıca hem konsolda hem de PC’de Xbox Game Pass’te mevcuttur, bu yüzden oynayanların bir kısmı oyunu satın almamıştır. Bununla birlikte, 11.5 milyonu aşan oyuncu sayısı, Minecraft Dungeons Apk kendine has bir izleyici kitlesi ile kesin bir başarı olduğunu ortaya koyuyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478