Twitter, Instagram Hikayelerine Benzer Yeni Özelliği

Twitter Fleets özelliği
avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçen Haziran’dan beri test edildikten sonra, Twitter Fleets özelliği nihayet resmi olarak Twitter’da başlatıldı. Fleets özelliğini alan ülkeler arasında Brezilya, Hindistan, İtalya, Güney Kore ve Japonya bulunuyordu. Twitter, bu özelliğin gelecekte daha fazla ülkede yayınlanacağını söylüyor. Peki Fleets nedir? Twitter Fleets , kendini silmeden önce yayın süresi 24 saat olan fotoğrafları, videoları veya diğer içerikleri paylaşmaya yönelik bir özelliktir. Bu özellik tartışmasız Instagram Hikayelerine çok benziyor. Yalnızca metin değil, kullanıcılar Fleets tweet, fotoğraf ve video yükleyebilir.

Daha sonra, takip edilen hesaplardan gelen Fleets yüklemeleri, Instagram Hikayeleri gibi zaman çizelgesinin üst tarafında sıralanacaktır.

Takip ettiğiniz ve sizi takip ettiğiniz  kişilerin Fleets’leri daha önce görünecek ve ardından takip ettiğiniz hesaplar gelecektir. Kullanıcılar ayrıca Fleets’leri beğenebilir veya doğrudan mesaj yoluyla yanıtlayabilir ve orada sohbet oluşturabilir. Bu şekilde, yükleme herkese açık görünmeyecek ve daha kişisel olacaktır. Twitter‘ın ayrıca, kullanıcıların bir gruptaki diğer birkaç kullanıcıyla sohbet odaları oluşturmasına olanak tanıyan “Audio Spaces” adlı bir özelliği test ettiği bilinmektedir.

Twitter Fleets özelliği Ürün Lideri Kayvon Beykpour, “Ses içeriği şu anda geliştirme aşamasındadır ve sanal sohbet odaları için yaygın olarak benimsenmiştir” dedi. “Biz diğer platformların bu ses içeriğini nasıl geliştirebileceğini keşfetmek ve görmekle ilgileniyoruz” diye devam etti.

Twitter ayrıca, kullanıcıların tweet’leri sesli formatta yüklemelerine ve sohbetin içeriğini anlamaları için bir transkripsiyon özelliği sunmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik hazırladığını da belirtti. Bu transkripsiyon özelliğinin Brezilya’da test edildiği ve 2021’de kullanıma sunulacağı bildirildi.

WhatsApp için 5 Faydalı Yeni Özellik

WhatsApp için 5 Faydalı Yeni Özellik ve Bunların Kullanımı Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma servis sağlayıcısı olan WhatsApp, son zamanlarda sohbet uygulaması...

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

PUBG Mobile Sezon 16 Başlıyor, Yeni Öğeler ve Modlar

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478