TikTok: Jump In-Video Uygulamaları Nasıl Kullanılır

TikTok Jump Ekleme
avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

TikTok: Jump In-Video Uygulamaları Nasıl Kullanılır

TikTok, platformuna, temelde HTML5 tabanlı mini uygulamalar olan Jumps adlı kullanışlı bir entegrasyon aracı sunuyor ve kullanıcıların, bir konu hakkında daha fazla bilgi bulabilecekleri ilgili kaynaklara görüntüleyenleri yönlendiren düğmeler eklemesine olanak tanıyor. Yıllar geçtikçe, TikTok videoları sadece 15 saniyelik eğlenceli kliplere dönüştü ve şimdi etkileyicilerin kısa biçimli içerikleriyle ciddi işler yapmasına izin veriyor. İçerik oluşturucular halihazırda e-ticaret alışveriş bağlantıları ekleyebilir ve satışlardan komisyon kazanabilirken, Sponsorlu Hashtag Plus, yalnızca bir hashtag’e dokunarak ürün satın almayı daha da kolaylaştırır. TikTok Jump Ekleme ile ilgili bilgi için yazımızı sonuna kadar okuyabilirsiniz.

TiktTok ayrıca, geçmişte popüler olan TV şovu tabanlı alışveriş deneyimi gibi, bir etkileyicinin markalı içeriği gerçek zamanlı olarak satabileceği bir canlı akışlı alışveriş etkinliğini de denedi, ancak üçüncü taraf entegrasyonu, kullanılmayan çok büyük bir potansiyele sahip bir alan olmaya devam ediyor. . ByteDance’in sahibi olduğu şirket, TikTok kimlik bilgilerini kullanan diğer platformlarda oturum açmak, düzenleme uygulamalarından videoları doğrudan TikTok‘ta paylaşmak ve üçüncü taraf uygulamalardan müzik içe aktarma yeteneği için SDK’ları zaten yayınladı. Bununla birlikte, TikTok entegrasyonlarının kapsamı, mevcut çevrimiçi hizmet sayısı kadar çeşitlidir; bu, öğreticiler yapmaktan film incelemelerini okumaya veya yeni bir dil öğrenmeye kadar her şey olabilir.

İşte burada Jumps devreye giriyor. Tıpkı bir URL gibi, içerik oluşturucular videolarına sol kenarın yanında dikdörtgen bir şerit olarak görünecek bir Jump bağlantısı ekleyebilir. Hizmetlerinin reklamını yapmak isteyen üçüncü şahıslar tarafından oluşturulan, bir Jump düğmesine dokunmak, izleyicileri bir Wikipedia sayfasından veya Quizlet’teki bir testten Breathwrk ve tarif paylaşım platformu Whisk tarafından sunulan arabuluculuk alıştırmalarına kadar her şeye götürebilir. Önümüzdeki haftalarda BuzzFeed, Jumprope ve WATCHA gibi şirketler de Jump mini uygulamalarını piyasaya sürecek. TikTok, bir Jump oluşturmanın HTML5 dışında çok fazla teknik bilgi gerektirmediğini ve uyumluluk konusunda da endişelenecek pek bir şey olmadığını belirtiyor. Atlamalar, mevcut Soru-Cevap özelliğiyle gerçekten iyi çalışabilir ve en iyi içerik oluşturucuların videolarında tanıttıkları bir hizmet üzerinden hayranlarıyla etkileşim kurmasına olanak tanır.

TikTok Videolarına Nasıl Jump Eklenir?

Videolara Jump bağlantısı ekleme işlemi oldukça basittir. Gönder düğmesine basmadan önce, bir içerik oluşturucunun hashtag alanının altındaki “Bağlantı ekle” seçeneğine dokunması ve açılır pencereden mevcut Jump kartını seçmesi yeterlidir. Bir sonraki sayfada, içerik oluşturucular, web’den alakalı bir bağlantı seçme veya parçası oldukları bir toplulukta mevcut olan bir bağlantı ekleme arasında seçim yapabilecekler. Uygun bağlantı seçildikten sonra yapılması gereken tek şey alttaki ‘Videoya ekle‘ düğmesine basmaktır.

İzleyicilerin ekranın sağ alt köşesine yakın görünen Jump kartına dokunmaları yeterlidir. TikTok, amacın sadece video izlemek değil, aynı zamanda kullanıcıların bir hizmet hakkında daha fazla bilgi edinme yolunda bir sonraki adımı atmasını sağlamak olduğunu söylüyor. Şimdilik, videolara Jumps ekleme özelliği az sayıda içerik oluşturucu tarafından kullanılabilir, ancak yakında platform genelinde yaygın olarak kullanıma sunulacaktır. Rakip Snapchat, Minis’i geçen yıl benzer bir öncül ile tanıttığından, TikTok’un Jump mini uygulamalarının yeni bir konsept olmadığını belirtmekte fayda var.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Minecraft’ta Ender Ejderhası Yatakla Nasıl Öldürülür

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478