Telefonum oyun oynarken çok ısınıyor

Telefonum oyun oynarken çok ısınıyor
avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Telefonum Çok Isınıyor Ne Yapmalıyım

Akıllı telefonların sorunlarından biri olan oyun oynarken aşırı ısınma sorununa karşı ne yapabiliriz çözüm önerileri. Telefonum oyun oynarken çok ısınıyor nedenlerini yazımızda paylaştık.

Telefon neden çok ısınıyor

Günümüzün hayatımızda vazgeçilmez olan akıllı telefonlar her gün daha fazla kullanılmakta, her anımız telefonla uğraşmakla geçiyor. Telefonlara bir çok özellik geliyor. Fakat ne kadar özellik gelirse gelsin bazı sorunlar ile ilgili bir çözüm getirilemiyor. Akıllı telefonların işlemcileri sürekli çalışması, oyun oynamamız, şarjda iken telefonla uğraşmamız telefon ısınmalarına neden olabilir.

Telefonun hafızasının az olması

Telefonların içine yüklediğimiz programlar oyunlar müzik ve resimlerin kayıtlı olduğu depolama alanının düşük olması ısınmaya yol açabilir. Mesela 16 gb hafızaya sahip bir telefonunuz var. Bu hafızanın zaten 8 gb’lık kısmını telefonun kendi özel dosyaları oluşturuyor. siz bu telefona oyun yüklediğiniz zaman hafızası dolar ve telefonun rahat çalışmasını engeller. Bu yüzden kullanmadığınız uygulamaları silin. Hafızada yer açmaya çalışın. Bu sayede telefonunuz rahatlayacaktır. ısınmasına biraz daha engel olmuş olacaksınız.Orijinal Şarj aleti ve kablosu kullanma

Telefonunuzun orijinal aksesuarlarını kullanın. Orijinal şarj aleti ve kablosu telefonunuza en uygun akımı sağlayarak güvenli şarj olmasını sağlayacaktır. farklı şarj aletleri kullanmak akım dengesizliği oluşturacağı için şarj esnasında telefonunuzun çok fazla ısınmasına ve telefonunuz içinde bulunan yapının ısınarak özelliğini kaybetmesine neden olacaktır.

Telefon kılıfları ısınmaya sebep olur mu ?

Evet arkadaşlar kalitesiz ve hava sirkülasyonunu iyi sağlamayan kılıflar telefonlarda ısınmaya neden olur. Bu yüzden telefon kılıfı alırken telefonunuzu tam saran arasında hiç boşluk olmayan kılıfları almaktan kaçının.

Açık olan uygulamalar ısınmaya sebep olur mu ?

Telefonunuzda wifi, telefon senkronizasyonu, bluetooth,konum, nfc, music share gibi özellikler açık ise siz oyun oynarken yada başka bir işe yaparken fazladan işlemciye yük bineceğinden daha fazla ısınmasına sebep olacaktır.

Apple Uygulama Geliştiricileri için İyi Haber

Apple Uygulama Geliştiricileri için İyi Haber 2021, uygulamalarını App Store’a kaydettiren Apple Uygulama Geliştiricileri için iyi bir yıl gibi görünüyor. Bunun nedeni,...

Telefonum çok ısınıyor ne yapmalıyım ?

Telefonunuz çok ısınıyorsa yukarıdaki maddeleri düzeltmeyi deneyin. telefonun biraz ısınması her zaman normaldir. ama telefonununuz çok ısınıyorsa bu ciddi bir sorundur ve telefonunuza ve size ciddi zararlar verebilir. Telefon ısınmasında en önemli olan şeylerden biride bataryanın durumudur. Her bataryanın bir ömrü vardır. ömrü dolan bataryalar çabuk biter ve telefonunuz sağlıklı çalışmasını engeller. buda ısınmalara neden olabilir.

Sıcak alanlar ısınmaya neden olur ?

Telefonunuzu sıcak yerlerde tutmayın. arabanın ön camının altında, plajda güneşin altında, kaloriferin yanında, sıcak alanlarda telefonunuzu tutmamaya özen gösterin.

Mobil veri açıkken telefon çok ısınır mı ?

Evet telefonunuz mobil veri ve wifi ile bağlıysa buna bağlı olarak internet kullanan programlarınız çalışmaya başlar. ve bu yoğunluk telefonunuzun enerji harcamasına neden olur. bu sayede telefonunuzun arka planda uygulamaları aktif olacağı için şarj tüketiminiz artacaktır.

Telefon şarjdayken çok ısınıyor ne yapmalıyım ?

Telefonum oyun oynarken çok ısınıyor. Telefonlar genellikle şarj esnasında oyun oynarken ısınıyor. çünkü gelen akım ve harcanan bir enerji var. aynı anda yapmam telefonun işlemcisini çok fazla yorar. size tavsiyemiz telefonunuz çok acil değilse şarjdayken kullanmayın özellikle oyun oynamayın. telefonunuz şarj olmasını bekleyin bittikten sonra alıp işlemlerinizi yapın.

Bataryam şiş ne yapabilirim ?

Bataryanız şiştiyse o telefonu kullanmamanızı öneririz. şişen bataryanın patlama ihtimali vardır. en kısa zamanda telefonunuzun bataryasını telefon garantisinden değiştirmeniz gerekmektedir. Bataryaların ömrü 2 sene gibi bir süredir. Bu süreleri aşarsanız bataryanızda böyle problemler görebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Game Of Sultans Sürüm 2.8 yenilikler neler

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478