Samsung, ‘Sam’ Adlı Yeni Sanal Asistanını Tanıtabilir

avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 1

  Üzgün

Samsung, ‘Sam’ Adlı Yeni Sanal Asistanını Tanıtabilir

Samsung’un yeni sanal asistanı Sam’i tanıtmaya hazırlandığı bildiriliyor. Sanal asistan 3 boyutlu bir karakter şeklinde dönebilir. Güney Koreli teknoloji devinin resmi sanal asistan karakteri, başlangıçta 2D biçimde piyasaya sürüldü. Sanal asistanın yeni ortaya çıkan 3D varyantı oldukça hoş görünüyor, muhtemelen Bixby’yi unutturacak. 2D versiyonu olmasına rağmen, karakter sosyal medyaya dönmek için radikal bir revizyondan geçti. Samsung’un sanal asistanı Sam’de daha fazla ifade, poz ve doku var. Bu ek özellikler onu daha ilginç ve modern kılıyor.Lightfarm Studios, Sam’in çok sayıda fotoğrafını ve çizimlerini yayınladı. Bu bize Samsung’un sanal asistanı Sam’in daha net bir görünümünü veriyor. Görsel sanatlar prodüksiyon evi, Sam’in tasarımı hakkında daha fazla ayrıntı vermek için bir açıklama yaptı. Daha gerçekçi karakter tasarım materyalleri geliştirmek için Cheil Agency ile birlikte çalıştı. Bu işbirliği sonucunda Sam’in saçı ve kıyafetleri daha gerçekçi görünüyor. Üstelik, Duniaku’nun da belirttiği gibi, genel estetik görünümü daha da çekici. Site, proje üzerinde çalışan tüm ekibin bir listesini yayınladı.

Lightfarm, Samsung’un yeni sanal asistanı Sam’i oluşturmak için kullandıkları uygulamaları da ortaya çıkardı. Adobe After Effects, SideFX Houdini, Adobe Photoshop, Marvelous Designer ve Blender 3D gibi yazılımlar kullandılar. Projeyi Rafael Vallaperde yönetirken, Giselle Almeida Sanat Yönetmeni olarak görev yapıyor. Gustavo Rodrigues CGI Koordinatörü iken, Mayara Sampaio ve Jhonatan Lechar proje üzerinde 2D sanatçılar olarak çalışıyor.

3D sanatçı ekibinde Ramon Lima, Lucas Falcão, Jhonatan Lechar ve Weslley Nereu yer alıyor. Ayrıca projede Ramon Lima ve Rafael Coppola simülasyon sanatçıları. Lucas Falcão ve Jose Mauro Lobão tımar işini yaparken, Viviane Rodrigues ve Weslley Nereu animatör olarak çalışıyor. Marcéu Lobo post prodüksiyonla ilgilendi ve Mariana Gomes yapımcı olarak ve Bárbara Galvão satış müdürü olarak görev yaptı.

Çok sayıda ödüllü görsel sanatlar prodüksiyon evi, renderlere ek olarak, yeni asistanın çalışırken bir test klibi yayınladı. Vimeo’da paylaşılan klip yayından kaldırılmış gibi görünüyor. Bu, Lightfarm’ın Samsung Sam karakterini kendi iradesiyle yaratmış olabileceğinin bir göstergesi olabilir. Unbox’a göre, şirketin gerçek bir duyurusuna dayanması pek olası değil.

Lightfarm’ın proje için Cheil Agency ile işbirliğini kabul ettiğini de burada belirtmekte fayda var. Bilmeyenler için Cheil Agency, Samsung grubuna bağlı bir reklam firmasıdır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Razer Bu Yıl E3’te İlk Açılış Konuşmasını Gerçekleştirecek

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478