PlayStation 5 Beta ile İlgili Yenilikler

PlayStation 5 Beta
avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PlayStation 5 Beta ile İlgili Yenilikler

Sony’nin PlayStation 5’i bir süredir piyasada ve birçoğu yüksek talep ve devam eden PS5 ve Xbox Series X/S çip sıkıntısı nedeniyle bir tanesini güvenceye almakta hala sorun yaşıyor olsa da, Sony’nin geri bildirim toplamak ve bazı büyük ürünleri piyasaya sürmeye başlamak için zamanı oldu. sistem yazılımındaki değişiklikler. PlayStation 5 sistem yazılımı sürüm 2.0-04.00.00’ın beta sürümü, PS5 yazılım beta programı üyelerine ulaşmaya başladı. Beta programına kaydolanlar (ve seçilecek kadar şanslı olanlar) Sony’den nispeten yakın zamanda bir e-posta beklemelidir.

Şimdiye kadarki en büyük değişiklik, birçok PS5 sahibinin, genişletilmiş depolama alanından yararlanmaktan memnuniyet duyacağı değişikliktir. Üçüncü taraf M.2 SSD’ler artık PlayStation 5’in makinenin içindeki depolama genişletme yuvasına takılabilir. Süreç biraz mekanik bilgi gerektiriyor, ancak önümüzdeki birkaç hafta içinde kesinlikle çok sayıda kılavuz yayınlanacak. PS5 sahipleri, PS5 depolama genişletmesinin yalnızca beta kullanıcıları için olduğunu unutmamalı, bu nedenle yazılım beta programında olmayan herkesin ek bir SSD takmadan önce yazılım güncellemesinin tamamen yayınlanmasını beklemesi gerekecek.Depolama genişletmesinin yanı sıra, Sony’nin sunduğu bir diğer lansman penceresi vaadi, TV hoparlörleriyle 3D ses kullanma yeteneğidir. 3D ses kullanan bir kulaklık kadar sürükleyici olmayacak olsa da, bu güncelleme TV hoparlörlerinde yönlü sesi iyileştirmede uzun bir yol kat edebilir. 3D ses güncellemesi ayrıca sistemin odanın akustiğini ölçmek için kontrol cihazının mikrofonunu kullanacağı ve özel bir 3D ses profili oluşturacağı DualSense’e güzel bir numara getiriyor.

PS5 Yazılım Beta’da Gelen Kullanıcı Arayüzü İyileştirmeleri

Geçen yılın sonlarında piyasaya sürülmesinden bu yana yaygın bir eleştiri, PS5’in kullanıcı arayüzü ve menüleri oldu. Ana ekran ve kontrol merkezinde gezinmek genellikle zahmetlidir ve bazı menüler – özellikle de kupa bölümü – belki de yeniden tasarlanmaya ihtiyaç duyar. Neyse ki, kupa menüsü tam da böyle bir elden geçiriliyor ve kontrol merkezinden etkinlik kartları özelliğini taklit etmek yerine dikey bir liste (PlayStation 4’tekine benzer şekilde) olarak görünecek. İzleme, kupalara gelen bir başka yeni özelliktir ve oyuncuların kontrol merkezinde takip etmek için oyun başına beş adede kadar kupa seçmesine izin verir ve bu beşi oyun sırasında ekranın kenarına sabitleme seçeneğiyle birlikte.

Kontrol merkezinin kendisi de daha özelleştirilebilir olacak. PS5 sistem yazılımının mevcut sürümünde, yalnızca belirli simgeler yeniden düzenlenebilir ve gizlenebilir; güncelleme, tüm kontrol merkezi çubuğunun yeniden düzenlenmesine izin verecektir. Kontrol merkezinde, çoğunlukla Game Base bölümünde (tam listesi Gematsu tarafından derlenmiştir) yaşam kalitesi iyileştirmeleri olmak üzere birkaç değişiklik daha var, ancak PlayStation 5 yazılımı beta sürümünde ana ekrana daha büyük değişiklikler geliyor.

GTA 6 Neden Grand Theft Auto Online’a İhtiyaç Duymuyor?

GTA 6 Neden Grand Theft Auto Online’a İhtiyaç Duymuyor? Söylentiler ve muhtemel “sızdırılmış” çıkış yılları dışında neredeyse hiçbir haber olmamasına rağmen, oyun...

Oyun kitaplığındaki “Yüklü” sekmesine öncelik veren beta yazılım güncellemesi ile PS5 ana ekranında kullanım kolaylığı artırılacaktır. Kitaplık ayrıca hangi platformun (PS4 veya PS5) yüklü olduğunu daha net bir şekilde gösterecektir. Bu değişiklik, bir oyunun iki versiyonu yüklendiğinde birden fazla kutucuğun görüneceği ana ekrana yansıtılacaktır. PlayStation 5 sistem yazılımı güncellemesi, yazılım beta programına kaydolanlar için daha yeni hızlanıyor ve yeni güncelleme, Sony’nin tam olarak ne zaman yayınlamayı planladığı belli olmasa da, bu yıl biraz sonraya kadar yaygın olarak kullanılamayacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

GTA 6 Neden Grand Theft Auto Online’a İhtiyaç Duymuyor?

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478