Microsoft Windows 11 Ne Zaman Çıkacak?

avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft aylardır “yeni nesil” bir Windows’la dalga geçiyor, ancak yeni ipuçları, şirketin yalnızca mevcut Windows 10 yazılımı için bir güncelleme değil, işletim sisteminin yeni, numaralı bir sürümü için bir güncelleme hazırladığını gösteriyor: Windows 11. Yazılım devi, dün 24 Haziran için yeni bir Windows etkinliğini duyurdu ve “Windows için sırada ne olduğunu” gösterme sözü verdi. Etkinlik davetiyesi, pencereden yalnızca iki dikey çubukta parlayan ışıkla, 11 numaraya çok benzeyen bir ana hat oluşturarak yeni bir Windows logosuna benzeyen bir resim içeriyordu. şirketin yatay çubukları kasıtlı olarak görmezden geldiğini açıkça ortaya koyuyor.Microsoft’un Windows etkinliği, tipik Windows ve Surface etkinlikleri için normal başlangıç ​​zamanı değil, 11AM ET’de başlar. Etkinlik davetinin ardından Microsoft yöneticisi Yusuf Mehdi, “Windows 95’ten beri yeni bir Windows sürümü için bu kadar heyecanlanmadığını” söyledi. Microsoft’un özellikle Windows’un “yeni bir sürümünün” yolda olduğundan bahsettiğini ilk kez duyuyoruz. Etkinlik daveti, Nadella’nın “yeni nesil Windows” duyurusunu yapmasından sadece bir hafta sonra geldi. Nadella, Microsoft’un yakında “Windows’ta son on yılın en önemli güncellemelerinden birini” paylaşacağına söz verdi.

Microsoft, Windows 10’un ötesine ve Windows 11’e geçmeye gerçekten hazırsa, bunu yansıtacak büyük görsel değişiklikler görmeyi bekliyoruz. Microsoft, şirketin “Windows’un kapsamlı bir görsel gençleşmesi” olarak adlandırdığı Sun Valley kod adlı bir şey üzerinde çalışıyor.

Bu görsel değişikliklerin çoğu, Microsoft’un hurdaya ayrılmadan önce Chrome OS’ye rakip olmayı amaçlayan hafif bir Windows sürümü olan Windows 10X‘te tamamladığı çalışmadan gelecek. Buna yeni bir Başlat menüsü, yeni sistem simgeleri, Dosya Gezgini geliştirmeleri ve Windows kullanıcılarını iletişim kutularında geçmişe sürükleyen Windows 95 döneminin sonu simgeleri dahildir. Yuvarlatılmış köşeler ve yerleşik Windows uygulamalarına yönelik güncellemeler de planlanmıştır.

Windows için kullanıcı arayüzünün ötesinde önemli değişiklikler de yolda. Microsoft, birden fazla monitörde uygulamaların yeniden düzenlenmesi sorunu için planlanan düzeltmeler, yakında çıkacak bir Xbox Auto HDR özelliği ve Bluetooth ses desteğinde iyileştirmeler ile birçok kalıcı sorunu çözmeye hazır görünüyor.

Belki de çözülmeyi bekleyen en büyük sorun Windows mağazasıdır. Microsoft, son aylarda Windows için yeni bir uygulama mağazası üzerinde çalışıyor ve söylentiler, bugün var olandan önemli bir ayrılma olacağını gösteriyor. Nadella, Windows ile “geliştiriciler ve içerik oluşturucular için daha büyük ekonomik fırsatların kilidini açmaya” söz verdi ve Windows mağazası bunu yapmanın açık yolu gibi görünüyor. Microsoft’un, geliştiricilerin Chrome veya Firefox gibi tarayıcılar da dahil olmak üzere herhangi bir Windows uygulamasını göndermesine izin vermek için Windows uygulama mağazasını elden geçirdiği bildiriliyor. Bu, tek başına mağazayı önemli ölçüde iyileştirebilir, ancak Microsoft, uygulamalarda üçüncü taraf ticaret platformlarına izin vermeyi de düşünüyor olabilir. Bu, Microsoft’un kendi uygulama içi satın alma sistemlerini kullanan geliştiricilerden pay almayacağı anlamına gelir.

Şimdiye kadar Microsoft, Windows mağazasındaki PC oyunları için yalnızca yüzde 12’lik bir komisyon indirimi açıkladı, ancak geliştiricilerin Microsoft’un indirimini atlamalarına izin vermek önemli bir değişiklik olacaktır. Windows 11 markasına geçiş, Microsoft’un Windows’a yaptığı yeniden yatırımı da destekleyecektir. Yazılım üreticisi, işletim sisteminin ne kadar önemli olduğunu gösteren bir salgın sırasında geçen yıl Windows’a yeniden ilgi duyduğunun sinyalini verdi. Dünyanın dört bir yanındaki işçiler ve öğrenciler evden çalışmak için dizüstü bilgisayarlara ve kişisel bilgisayarlara yöneldikçe Windows kullanımı arttı. PC gönderileri de geçen yıl arttı.

Microsoft, Windows’u 2018’de iki parçaya böldükten sonra, geçen yıl Windows geliştirmenin bazı bölümlerini Panos Panay’ın kontrolüne geri taşıdı. Hareket, Microsoft’un Windows bölünmesinin, Windows 10 için aylarca süren karmaşık geliştirme deneyimlerinden, gecikmiş Windows güncellemelerinden, önemli yeni özelliklerin eksikliğinden ve birçok Windows güncelleme sorunundan sonra çalışmadığının açık bir itirafıydı.

Yine de Windows 11’e geçmek Microsoft için sürpriz bir hamle olacaktır. Şirket, işletim sistemini sürekli güncellenen bir hizmet olarak konumlandırmak için yaptığı büyük baskıda daha önce Windows 10’dan “Windows’un son sürümü” olarak söz etmişti. Windows için aylık güncellemeler olsa da, daha önemli değişiklikler genellikle yılda iki kez sunulur.

Microsoft, bu güncellemeleri adlandırmakla uğraştı. Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi, Sonbahar Yaratıcıları Güncellemesi ve Kasım 2019 Güncellemesi gibi basit tarihleri ​​gördük. Microsoft ayrıca yakın zamanda, güncellemelerin hem yayın yılını hem de güncellemenin başlatıldığı yılın bir kısmını belirtmek için güncellemelere 20H1 veya 21H1 olarak atıfta bulunarak başka bir adlandırma şeması benimsemiştir. Windows 11’e geçiş, Microsoft’un güncelleme adlandırma sorunlarını mutlaka ortadan kaldırmaz, ancak şirket ayrıca Windows 11.1 gibi nokta sürümlerini de benimserse, bu kesinlikle hem tüketicilerin hem de BT yöneticilerinin hangi sürümün en son olduğunu hızlı bir şekilde anlamalarına yardımcı olur.

OEM’ler de bir Windows 11 sürümü görmekten mutlu olacaklardır. Windows‘un yeni bir sürümü her zaman yeni donanım satışlarını ve işletim sistemine olan ilgiyi artırır. Microsoft bunu yeni bir kullanıcı arayüzü ve Windows için yeni bir görünüm ve his ile desteklerse, Windows için on yıllardır gördüğümüz tipik oyun kitabı olacaktır. Microsoft’un Windows sürüm numarasını 11’e kadar çevirmeye hazır olup olmadığını öğrenmemiz uzun sürmez. Windows onbiri (şimdiki adıyla) 24 Haziran saat 11:00 ET’de başlayacak ve The Verge hepsini kapsayacak. haberler olduğu gibi yaşar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Minecraft, Dr. Mundo Modunda League of Legends ile Buluşuyor

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478