iPhone 13 Serisinin Maliyeti iPhone 12 ile Aynı mı?

iPhone 13 özellikleri
avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

iPhone 13 Serisinin Maliyeti iPhone 12 ile Aynı mı?

Yıllık akıllı telefon yükseltme döngüleri ve fiyat artışları genellikle el ele gider, ancak Apple 2021’de iPhone 13 serisinin ilk çıkışıyla bir sürpriz yapabilir. Apple’ın yaklaşmakta olan dizilişinde birkaç önemli değişiklik yapacağı konusunda yoğun bir şekilde söylentiler var, en dikkat çekici olanı 120Hz OLED ekranlara yükseltme. Üstteki çentik, yaklaşan Apple telefonlarında daha küçük olacak, geniş açılı kamera da büyük olasılıkla bir yükseltme alacak. Bununla birlikte, tasarımın iPhone 12‘den büyük ölçüde değişmediği söyleniyor. iPhone 13 özellikleri özellikleri neler ?Söylentiler, iPhone 13’ün iPhone 12′ye göre küçük bir yükseltme olacağını, hatta muhtemelen sonbahar mevsiminde “iPhone 12s” markasının piyasaya sürülmesine yol açacağını öne sürüyor. Ancak bu, Apple’ın iPhone 13 serisi için ne kadar ücret alacağı sorusunu akla getiriyor. Hatırlamak gerekirse, vanilyalı iPhone 12 raflarda 799 dolardan, iPhone 12 mini ise temel model için 699 dolarlık fiyat etiketine sahipti. Öte yandan iPhone 12 Pro, 999 dolardan başlarken, iPhone 12 Pro Max, engeli 1.099 dolardan daha da yükseğe koyuyor.

TrendForce, iPhone 13 serisinin perakende fiyatının iPhone 12 ailesi ile aynı seviyede kalmasının beklendiğini tahmin ediyor. Bunun doğru olduğu ortaya çıkarsa, iPhone 13 mini 700 $ civarında bir başlangıç ​​fiyatıyla satışa çıkabilirken, Pro modelleri Apple’ın en yeni ve en büyükleriyle ilgilenenler için bin dolarlık giriş noktasını koruyacak. Fiyat aynı olacaksa, kullanıcılar genel olarak aynı telefonu beklemeli mi?

IPhone 13 Gerçekten 12 ile Aynı Maliyette Olacak mı?

TrendForce, iPhone 13 yükseltmelerinin önemli bir şey içerme olasılığının düşük olduğunu belirtiyor. iPhone 13’e güç veren A15 Bionic, iPhone 12 serisindeki A14 Bionic ile aynı 5nm işlemine dayanıyor. Bu, yeni nesil üretim sürecine dayalı bir çip öneren diğer son raporlarla eşleşiyor, 3nm’nin 2022’de gerçekleşeceği bildiriliyor. Ayrıca, depolama seçenekleri bu yıl da aynı olabilir. Rapor, alıcıların önceki telefona göre fiyat artışını gerçekten haklı çıkaramayan yeni bir telefona daha fazla para harcama konusunda endişeli hissedebilecekleri için bunun Apple tarafından stratejik bir hamle olduğunu ekliyor. TrendForce ayrıca Apple’ın artan bileşenlerin maliyetini çevre birimlerinin satışından elde edilen gelirle dengeleyeceğini de belirtiyor. iPhone 13 özellikleri, premium segmentteki pazar payını korumayı amaçladığından, iPhone 13 ile proaktif bir fiyatlandırma stratejisi benimsediği iddia ediliyor.

Samsung’un Yeniden Tasarlanan Akıllı Saati 28 Haziranda çıkıyor

Samsung’un Yeniden Tasarlanan Akıllı Saati 28 Haziranda çıkıyor Samsung, MWC 2021’in bir parçası olarak bu ayın sonlarında bir sonraki ürün etkinliğine ev...

İkincisi kağıt üzerinde makul görünüyor, ancak Apple’ın bu konuda çok fazla endişelenmesi gerekmeyebilir. Şirket, yeni telefonlarının fiyatlarındaki artışa rağmen, son birkaç çeyrekte sevkiyat rakamlarını artırmayı başardı. Aslında, Apple CEO’su Tim Cook geçtiğimiz günlerde standart iPhone 12’nin dizisindeki en popüler model olduğunu açıkladı ve aynı şey Apple’ın gelir rakamlarında da belirgindi. Ek olarak, söylentilere göre yükseltmeler (TrendForce’un önerdiği gibi) küçük değil, hatta tüm iPhone 13 ailesiyle orantılı değil. Örneğin, iPhone 13 Pro Max’teki ana geniş açılı lens, geliştirilmiş bir f/1,5 lensi sallayabilir. Ayrıca, iPhone 12 Pro Max’e özel Sensör Kaydırma Görüntü Sabitleme teknolojisinin tüm iPhone 13 serisine geldiği bildiriliyor ve Apple’ın da bazı pil iyileştirmeleri yaptığı söyleniyor. Elbette, Apple’ın yeni telefonları fiyat artışı olmadan piyasaya sürdüğünü görmek memnuniyetle karşılanacak, ancak özellikle daha pahalı bir 120Hz LTPO OLED panele sahip olması beklenen Pro modelleri için bu pek mümkün olmayabilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478