iPhone 12’de gizli ters kablosuz şarj özelliği olabilir

avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Öncelikle Ters kablosuz şarj özelliği nedir biraz bundan bahsedeyim. Ters kablosuz sarj özelliği telefonların başka telefonları yada kablosuz şarj olan kulaklık gibi aksesuarların şarj etmesidir. Telefonunuzun bu özelliğini açarak telefonsuzun arkasına başka bir telefonu yakınlaştırırsanız bu telefonu şarj etmiş olursunuz.

iphone yapımcısı Apple’ın günlerdir gündemde düşmeyen iPhone 12 ve diğer modellerinde içinde gizli kalmış bir şarj özelliği olmuş olma olasılığı çok yüksek. Apple firmasının son çıkan telefonu iPhone 12; 12 Mini, 12, 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinden oluşmaktadır. Bu modellerin hepsinde atlan düşünce kadarıyla ters kablosuz şarj özelliğine de sahip. Biliyorsunuz günümüzde birçok Android telefonda ters kablosuz şarj aktif olarak yer alıyor.


Bu özellik sayesinde İphone 12 ve diğer modelleri arka kısımlarında başka bir kablosuz şarj olma özelliği olan telefonu, kablosuz kulaklığı veya akıllı saati şarj edebileceği anlamına geliyor. Özellikle kablosuz kulaklıklar için çok faydalı olan bu altyapı, söylendiği kadarıyla tüm iPhone 12’lerde de yer alıyor.

FCC bu konu ile ilgili böyle bir açıklama yapmasına rağmen, Apple’ın bu konuda sessiz kalmasının sebebi bilinmiyor. Ancak bu özelliğin İphone 12‘in sadece kendi gelecek aksesuarlar ile ilişkili olacağı, bunun da yeni AirPods’lar olacağı tahmin ediliyor. Yeni AirPods’ların MagSafe desteğiyle yani mıknatıslı olarak geleceği ve direkt olarak sadece iPhone 12’ler arkasında şarj edilebileceği fikirleri ortaya atılıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Adobe Flash Player’ı tamamen kaldıracak Windows 10 güncellemesi

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478