Adobe Flash Player’ı tamamen kaldıracak Windows 10 güncellemesi

avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Adobe Flash Player, 31 Aralık 2020 tarihinde destek ve güncellemeleri durdurulmuştur. Windows 10 gibi modern işletim sistemlerinde Adobe Flash Player kullanmak artık güvenli değildir ve önerilmez. Alternatif olarak, HTML5, WebGL ve diğer modern web teknolojilerini kullanabilirsiniz.

Microsoft , Flash Player ile Bu yılın sonunda desteğin sonuna ulaştığını ve en son güncelleme ile Flash Playeri kaldıracağını duyurmuştu.

Güncelleme ile birlikte Windows 8.1 ve Windows 10‘un 1607 ile 1909 arasındaki sürümlerinde yüklü olan Adobe Flash Player kaldırılacak. Microsoft Güncellemesini manuel olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Daha sonra kaldırılamaz. Bu haber bizlere hiç şaşırtıcı gelmedi: 2017 yılında Microsoft – Adobe, Apple, Facebook, Google ve Mozilla ile birlikte – Aralık 2020’ye kadar Flash desteğini sonlandırmayı planladığını duyurmuştu.

Windows’un yeni güncellemesini kurduğunuzda Adobe Flash Player kullanılmaz hale gelecek fakat Adobe Flash Player kullanmak isterseniz iki seçeneğiniz var. Bunlar:

 1. Bilgisayarınızı yeni yaptığını güncelleme tarihinden önce yedeklediğiniz bir güncelleme tarihine yüklemek. tabi bunu yapabilmek için güncelleme yapmadan önce bir güncelleme noktası oluşturmuş olmanız gerekmektedir. yok ise güncellemeden önce oluşturunuz.
 2. Bilgisayarınıza Windows’u yeniden kurun fakat güncellemeyi yüklemeyin

Yani anlayacağımız güncelleme bilgisayarımızdayken kesinlikle Adobe Flash Player‘ı kullanamayacak olmamız. Güncellemeyi Windows güncellemeler kısmından otomatik yapabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

PUBG Cumhuriyet Bayramı Kodları 2022

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478