Güçlü şifre nasıl oluşturulur [ Kesin Çözüm]

avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Güçlü şifre nasıl oluşturulur

Gündelik yaşamımızda kullandığımız bütün hesaplar programlar mailler oyunlar hepsine girerken şifre kullanılıyoruz. Peki ama bu kullandığımız şifreler güvenlimi? Başkalarının bu şifreleri kırma ihtimali varmı? Güçlü şifre nasıl oluşturulur. Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgi vereceğim.

Güçlü şifre nedir

Güçlü şifre başkalarının bulmasında yada çözmesinde zorlanabileceği hesaplarımızın başkalarının ellerine geçmesini engelleyeceği şifre türüdür. çoğu siteye üye olurken sizden güçlü şifre oluşturmanızı istemektedir. Güçlü bir şifre oluşturmak sizi siber saldırılara yada hesaplarınızı korumaya yönelik yapılacak olan saldırılara karşı ilk önlemdir.

İnternet sitelerine kayıt olurken şifrenizi çok zayıf ,zayıf, orta, güçlü  ve çok güçlü olmak üzere kademelendirecektir.


Şifre koyarken nelere dikkat etmeliyiz

Öncelikle şifreniz 12345 gibi yada qwert gibi ardışık sayı ve harflerden oluşmamalıdır. Ayrıca şifrelerinizi doğum tarihiniz, evlilik yıl dönümünüz isminiz soy isminiz gibi tahmin edilebilir şeyler yapmayınız. Birde şifre unutma olaylarına karşı her hesapta aynı şifre kullanılıyor. Buda güçlü şifre oluştursanız bile birinin başkalarının eline geçmesi ihtimaliyle diğer hesaplarının da çalınmasına neden olabilecektir.

Güçlü Şifre oluşturma yöntemleri nelerdir ?

 1. Şifrenizin içeriğinde büyük küçük harf kullanın
 2. Harflerin arasında rakamlar yada rakamların arasında harf kullanmayı ihmal etmeyin
 3. Şifrenizi belli zamanlarda değiştirin
 4. Farklı hesaplarınızda farklı şifreler kullanın
 5. Şifrenizin en az 8 karakterden oluşmasına özen gösterin
 6. Şifreniz ne kadar uzun olursa gücü o kadar artar
 7. İçinde özel karakter kullanın

Örnek olarak size güçlü bir şifre vereyim.  N-WK4AqyK+> . şifrenizi kullanırken bu tarz yapmanız şifrenizin başkaları tarafından bulunabilirliğini düşürecektir. siz bu şekilde yapamazsanız bile buna yakın şifreler kullanmayı tercih edin.

 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

İnstagram Hesabım ban yedi nasıl açabilirim ? [Kesin Çözüm]

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478