Apple Uygulama Geliştiricileri için İyi Haber

Apple Uygulama Geliştiricileri
avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple Uygulama Geliştiricileri için İyi Haber

2021, uygulamalarını App Store’a kaydettiren Apple Uygulama Geliştiricileri için iyi bir yıl gibi görünüyor. Bunun nedeni, resmi blogda yaptığı duyuruda Apple’ın App Store’da gerçekleşen tüm işlemlerden elde ettiği gelir kesintisini yüzde 30’dan yüzde 15’e düşürecek olmasıdır.

Apple iOS 14.2 Yeni Güncelleme ile 100 Yeni Emoji

Apple iOS 14.2 Emojiler Apple sonunda sırasıyla iPhone, AirPod ve iPad cihazları için iOS 14.2 ve iPadOS 14.2 güncellemelerini yayınladı. Bu yazılım...

Böylece, kullanıcılar uygulamalarını satın alırsa veya uygulamalarında işlem yaparsa geliştiriciler daha büyük bir miktar para kazanacaktır. Bu hedef, gelecek yıl yeni geliştiricilerin gelişmesine yardımcı olmaktan başka bir şey değildir.

Apple bu son programa “App Store Küçük İşletme Programı” adını veriyor. Bu politika 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerli olacaktır. Apple CEO’su Tim Cook, “Küçük işletmeler küresel ekonominin bel kemiğidir ve dünyadaki çeşitli topluluklarda bir inovasyon merkezidir” dedi. Cook, “Bu program, küçük işletmelerin App Store hizmeti aracılığıyla uygulamalar yoluyla gelişmesine yardımcı olmak için başlatıldı,” diye ekledi. Yalnızca “küçük” geliştiriciler. Ancak bu program, App Store‘da iOS platformu için uygulamalar oluşturan tüm geliştiriciler için geçerli değildir.

Apple’a göre, indirimli uygulama geliri almaya hak kazanan geliştiriciler, gelirleri 2020’de 1 milyon ABD dolarının altında kaydedilen geliştiricilerdir.Bu, geliri bu rakamın üzerinde olan tüm geliştiricilerin, tüm uygulamalarında elde ettikleri uygulama içi satın almalardan elde edilen her gelirin, Apple tarafından 2021 boyunca yüzde 30 oranında azaltılacağı anlamına gelir. Ancak, geliştiricinin geliri 1 milyon dolardan azsa ABD 2021’de, yani geliri azalırsa, 2022’de App Store Küçük İşletme programına katılma hakkı kazanır. Bu, 2021 boyunca uygulama gelirlerinde yüzde 15 indirimden yararlanan geliştiriciler için de geçerlidir. Toplam gelirleri 1 milyon ABD dolarının üzerine fırladıysa 2021’de, 2022’de yine yüzde 30 indirime tabi olacaklar. Bu programla ilgili tüm bilgilerin, diğer gereksinimlerle birlikte Apple tarafından Aralık ayı civarında piyasaya sürüleceğine söz veriliyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478