Yüzüklerin Efendisi Gollum
avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yüzüklerin Efendisi: Gollum Fragmanı

Yakın zamanda Nacon Connect’te Orta Dünya’ya bazı tanıdık yüzlerin dönüşünü gören The Lord of the Rings: Gollum video oyunu hakkında daha fazla haber ortaya çıktı. Yüzüklerin Efendisi: Gollum ilk olarak 2019 yılında duyuruldu ve çıkış tarihi 2021 olarak belirlendi. Ancak, hayranların şimdiden beklediği yüksek standartta bir oyun sunmasını sağlamak için geliştirici Daedalic Entertainment ile birlikte yeni ortağı Nacon, Yüzüklerin Efendisi Gollum çıkış tarihini 2022’de belirsiz bir tarihe geri itti.

Yüzüklerin Efendisi: Gollum, başrolünde beklenmedik bir karakter olmasına rağmen, Tolkien’in Orta Dünyası hayranlarından şimdiden büyük ilgi gördü. Shadow of Mordor, The Lord of the Rings: Gollum gibi bu fantazi ve ork bilmeceli topraklarda geçen diğer oyunlara yapılan bir değişiklikle, Gollum vahşi şiddete daha az ve Gollum’un karakterine ve parkurdaki becerilerine daha fazla odaklanacak. Bu, Gollum ve Sméagol odaklı çatışmaları hesaba katan bölünmüş bir kişilik mekaniğinin tanıtımını içerecektir. Ayrıca Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin film uyarlamalarının kültürel fenomeninden ziyade Tolkien’in orijinal metninden daha fazla ilham alacak.

Ve yine de, oyunu çevreleyen coşku ve meraka rağmen, Mordor içindeki bazı karamsar çekimler ve küçük bir gizli oyun parçası dışında, Yüzüklerin Efendisi: Gollum için o kadar fazla gerçek görüntü paylaşılmadı. Ancak bu, son Nacon Connect’te değişti. Daedalic Entertainment’ın Yapımcısı Harald Riegler ile yapılan röportajda, bekleyen hayranlar, yaklaşmakta olan başlık için “A Unique Promise” başlıklı yepyeni bilgiler ve görüntülerle karşılandı. Bu yeni görüntü, “Kıymetli” yüzüğün hikayesi onun benzersiz bakış açısıyla anlatıldığı için, Gollum’un gizlice içinden geçeceğini dünyanın daha fazlasını gösterdi. Belki de en heyecan verici olanı, hayranlara Gandalf, Thranduil the Elvenking ve Mouth of Sauron da dahil olmak üzere Orta Dünya‘da karşılaşacak olan bazı karakterlere ilk bakışları verildi.

Bu son açıklama açıkça gösteriyor ki, bu dünya hayranların zaten bildiği ve sevdiği bir dünya olsa da, kitaplar, filmler veya diğer video oyunu uyarlamaları aracılığıyla, The Lord of the Rings: Gollum Orta Dünya‘ya kendi damgasını vuracak. Oyunun çıkışında oyuncuların keşfedeceği topraklar hem tanıdık hem de yeni olacak. Bu aynı zamanda Tolkien’in eserlerinin hayranlarının, Gollum’un dayanıklılık seviyeleri hakkında oyuncuları bilgilendirmek için dokunsal geri bildirim kullandığı söylentisi ile PS5 DualSense denetleyicisinin, en yeni nesil konsol donanımıyla kendi dünyasında bir oyunu ilk kez deneyimleyebilecekleri olacak.

Yüzüklerin Efendisi: Gollum için bu yeni görüntü, Tolkien hayranları için heyecan verici bir gelişme. Henüz kesin bir çıkış tarihi açıklanmasa da, Nacon ve Daedalic Entertainment, Orta Dünya’nın derinliklerine bu sonraki macera için promosyonlarını artırmaya başladığından, yakında daha fazla haber açıklanacak gibi görünüyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478