Yanlış Bilgiler İçeren Twitter Tweetlerinin retweetlemesi

avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yanlış Bilgiler İçeren Twitter Tweetlerinin “retweetlemesi”

Twitter, doğru olmayan bilgileri ortadan kaldırmanın yollarını aramaya devam ediyor. Şimdiye kadar Twitter, tüm tweet’leri, özellikle üst düzey devlet görevlilerinin tweetlerini eksik veya yanlış bilgi içerdiği için etiketledi. Şimdi Twitter, beğendiği ve tweet (retweet) şeklini biraz değiştirerek yanlış bilgi etiketi özelliğinin yeteneklerine katkıda bulunuyor. Yanlış bilgilendirme tweet’i olarak etiketlenmiş bir tweet’i retweetlediğinizde veya beğendiğinizde, tweet’in eksik veya yanlış bilgi içerdiğine dair bir uyarı görünecek ve “bu tweet yapıldığında resmi kaynağın adı verilmeyebilir” şeklinde bir uyarı görünecektir.

Bu yenilik ilk olarak, yeni özellikler bulmak için sosyal medyada sık sık yeni özellikler araştıran Jane Manchun Wong tarafından bulundu. Her zamanki yöntem kadar kolay olmasa da, bir uyarı verilse bile kullanıcılar yine de Twitter Tweetlerinin retweetlemesi veya beğenebilir.

Tech Crunch, Salı günü özetlenen bu özellik değişikliği geliştirme aşamasındadır. Twitter’ın mobil versiyonunda da aynı değişiklikler bulunmadı. ABD Başkanı Donald Trump’ın aşağıdaki resimde görüldüğü gibi “seçim sahtekarlığı iddiaları çürütüldü” yazan tweet’lerinde bir uyarı daha buldu.

Bu, yanlış bilgi içeren bir tweet’i beğenmek veya retweetlemek istediğinizde uyarı şeklindeki değişikliklerin büyük olasılıkla kullanıcılara geniş çapta sunulacağı anlamına gelir. ABD seçimleri sırasında değişim Bu, Twitter’ın retweet yapma şeklini ilk kez değiştirmesi değil. Ekim ortasında, Twitter da retweet yapma şeklimizi değiştirdi. Sadece yüksek rütbeli devlet görevlilerinin veya yanlış bilgilendirme tweetleri olarak etiketlenen tweet’leri değil, aynı zamanda herkesin tüm tweet’lerine de uygulanıyor. Twitter kullanıcıları, yeniden tweetlemek için önce tweet teklifini bırakmalıdır. Twitter, bu ekstra adımı ekleyerek, kullanıcıların tekrar tweet atacakları konuda daha uzun ve daha akıllıca düşünebileceklerini umuyor.


Bu değişiklik ABD Başkanlık Seçimi sırasında uygulandı. Retweetlemenin yolu, kullanıcıların teklif sütununu görünmeden sadece retweet seçeneğine bastıkları mobil versiyonda olduğu gibi geri döndü. Bununla birlikte, web sürümü için hala normale dönme belirtisi yok. 2020 ABD başkanlık seçimleri sırasında Twitter, yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek için bir dizi özel politika da yayınladı. Bunlar arasında, adaylar ve kampanya hesapları da dahil olmak üzere ABD’li siyasi figürler tarafından gönderilen tweet’lere uyarı ve kısıtlama verme konusunda daha agresif olanlar var. Aynı şekilde, yüksek etkileşime sahip ve etkili olduğu düşünülen hesaplar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

3D MMO Forsaken World Gods and Demons inceleme

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478