Whatsapp Yeni Özellikler Geliyor

Whatsapp 3 Yeni Özellik
avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Whatsapp yeni özellikler

WhatsApp mesajlaşma uygulaması, hizmetlerinde yeni özellikler üretme konusunda oldukça dikkatli. Sadece bu yıl, önceki özelliklerden doğan veya geliştirilen bir çok yeni WhatsApp özelliği var. Kullanıcıların belirli dosyaları aramasına olanak tanıyan yeni bir özellik buna bir örnek. Kişi eklemek veya diğer kullanıcılarla paylaşmak için kaybolan mesaj özelliği, depolama yönetimi, animasyonlu etiketler, grup video görüşmeleri ve QR kodları da vardır. Yakın gelecekte WhatsApp, kullanıcılar için bir çok yeni özellik paylaşılacak  gibi görünüyor. Bazı özellikler test edilmeye başlandı, hatta bazıları beta kullanıcıları için yayınlandı. Bu özelliklerden bazıları, resmi olarak piyasaya sürülmeden önce WhatsApp özelliklerini doğru bir şekilde ortaya çıkarıldı. En azından yakında gelecek olan Whatsapp yeni özellikler var. Bu özellikler neler?

1. Videonun sesini kapatın

WhatsApp’ın video sesini otomatik olarak kapatmak için bir özellik hazırladığını belirten bir dizi WhatsApp beta sürüm 2.20.207.2’de bulunmaktadır.

Adından da anlaşılacağı gibi, bu özellik, kullanıcıların videoyu sohbet veya hikaye yoluyla göndermeden önce videodaki diğer adı sessize almasına olanak tanır. Basit görünse de, bu özellik çok kullanışlıdır. Çünkü belki de göndermek istediğimiz videonun ses kalitesi düşük ya da can sıkıcı olarak değerlendiriliyor. Elbette Videoyu Sessize Alma özelliğini almak için, kullanıcıların öncelikle WhatsApp sürümünü Google Play Store ve App Store  üzerinden güncellemeleri gerekir.

2. Gelişmiş Duvar Kağıdı

Daha önce kullanıcılar tüm sohbet odaları için yalnızca bir duvar kağıdı seçebildiyse, daha sonra WhatsApp duvar kağıdını ayarlamak için yeni bir seçenek ekleyecektir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar her sohbet odası için farklı duvar kağıtları ayarlayabilirler. Kullanıcılar ayrıca duvar kağıdı uygulanmadan önce rengin tonunu düzenleyebilir.

En azından, parlak renklere sahip yaklaşık 32 duvar kağıdı, koyu renklerde 29 duvar kağıdı, özel duvar kağıdı seçenekleri ve düz renk çeşitleri var. Eski duvar kağıdına dönmek isterseniz, kullanıcılar Duvar Kağıdı Arşivi sütunundan önceki resmi seçebilirler. WhatsApp, mobil sürümün yanı sıra, uygulamanın masaüstü sürümünde Gelişmiş Duvar Kağıdı özelliğini de kullanıma sundu. Kullanıcılar, masaüstü uygulamasındaki Duvar Kağıdı Ayarları menüsünde WhatsApp Doodle’ı ayarlayabilir. Gelişmiş Duvar Kağıdı özelliğinin WhatsApp uygulamasında beta sürümünde test edildiği bildiriliyor.

3. Daha Sonra Okuyun

WhatsApp’ın Arşivlenen Sohbetler özelliğinin yerine Daha Sonra Oku özelliğini geliştirdiğini belirten bir dizi WhatsApp beta API kodu sürüm 2.20.206.2 (Android) ve 2.20.130.16 (iOS) buldu.

Daha Sonra Oku, kullanıcıların iletileri daha sonraki bir tarihte okumak için kaydetmesine ve ayırmasına olanak tanır. Bu özellik aslında “Arşivlenmiş Sohbetler” e benzer. Aradaki fark, Daha Sonra Oku’nun gelen mesaj bildirimlerini göstermemesidir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, herhangi birinden gelen mesajları daha sonra okumak için sıralayabilir. Arşivlenmiş sohbetten gelen bir mesaj olduğunda sohbet bildirimi görüntülenmeyecektir. Böylece kullanıcılar sohbetlerden rahatsız olmazlar ve günlük aktivitelerine döndüklerinde sohbeti takip etmeye devam edebilirler. WhatsApp’ın beta sürümünde bile bu özelliği ne zaman sunacağı da bilinmiyor.

WhatsApp için 5 Faydalı Yeni Özellik

WhatsApp için 5 Faydalı Yeni Özellik ve Bunların Kullanımı Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma servis sağlayıcısı olan WhatsApp, son zamanlarda sohbet uygulaması...

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478