WhatsApp için 5 Faydalı Yeni Özellik

whatsapp gizli 5 özellik
avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

WhatsApp için 5 Faydalı Yeni Özellik ve Bunların Kullanımı

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma servis sağlayıcısı olan WhatsApp, son zamanlarda sohbet uygulaması için yeni özellikler üretme konusunda gayret gösterdi. WhatsApp için 5 Faydalı Yeni Özellik seti aracılığıyla eklenen, kendi kendine kaybolan mesajlar ve cep telefonu hafıza kullanımından tasarruf etmek için depolama yönetimi gibi birçok ilginç özellikler var.

Günlük kısa mesaj sohbet aktivitelerinde faydalı olan beş yeni özelliği topladı, işte bunları nasıl kullanacağınız. Bu beş özellik sizler tarafından kullanılabilir.

1. Daima Sesi Kapat

Her Zaman Sessiz özelliği, grup veya özel konuşma bildirimlerini sonsuza kadar sessize alma işlevine sahiptir. Her Zaman Sessiz seçeneğinin varlığından önce, WhatsApp kullanıcıları en fazla bir yıl boyunca WhatsApp gruplarındaki bildirimleri kapatabiliyordu. Her Zaman Sessiz seçeneğinin kendisi, bir yıl boyunca sessize alma süresinin yerini alır. Bu arada, diğer sessize alma seçenekleri hala aynıdır, bunlar sekiz saat ve bir hafta sürelidir.

2. Gelişmiş Arama

Normal Arama özelliğinden farklı olarak Gelişmiş Arama, WhatsApp’ta özellikle türe göre mesaj arayabilir. Bu daha gelişmiş arama özelliği, mesajlaşma uygulaması aracılığıyla gönderilen fotoğraflar, videolar, sesler, belgeler, bağlantılar veya GIF etiketleri biçimindeki dosyalara göz atmak isteyen kullanıcılar için kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Nasıl kullanılacağını öğrenmek için, kullanıcılar WhatsApp ana ekranının sağ üst köşesinde bulunan ve bir büyüteç şeklindeki Ara simgesine tıklayabilirler. Bundan sonra WhatsApp, örneğin fotoğraflar, videolar, sesler, bağlantılar, GIF’ler ve belgeler gibi hangi dosya kategorilerinin aranacağını gösterecektir. Ardından, aramak istediğiniz dosya türlerinden birini seçin; WhatsApp, mesajları bu türe göre sıralayacaktır. Kullanıcılar daha sonra aramayı kolaylaştırmak için ilgili anahtar kelimeleri kolayca yazabilirler.

3. Depolama Yönetimi

Fotoğraflar ve videolar gibi çeşitli dosya gönderme, WhatsApp’ın boyutunu büyütebilir, böylece cep telefonu belleğini kaplar. Yer açmanın yolu büyük dosyaları silmektir. Sorun şu ki, bunu telefondaki dosya gezgini aracılığıyla manuel olarak yapmak zordur. Artık, Depolama Yönetimi, dosyaları otomatik olarak sıralayarak “temizleme” işlemini kolaylaştırabilir.

Kullanıcılar, hangi dosyaların boyut olarak en büyük olduğunu hemen görebilir ve kullanılmadıklarında bunları tek seferde silebilirler. Cep telefonu belleğinin kullanımı da daha verimlidir. Kendiniz nasıl kullanacağınız oldukça kolaydır.

 • Öncelikle WhatsApp Ayarları menüsünü açın ve “Depolama ve veri” ve “Depolamayı yönet” menüsünü tıklayın.
 • Sonraki sayfa, dosyaların üç kategoriye göre sıralanmasının yanı sıra depolama ortamı kullanımı hakkında bilgi sağlar: “Birçok kez iletildi”, “5 MB’den büyük” ve “Sohbetler”.
 • Bir kategori seçtikten sonra kullanıcılar, WhatsApp’ta depolanan tüm medya dosyalarını boyut bilgileriyle birlikte en büyüğünden başlayarak sırasıyla görebilirler.
 • Burada, bir onay işareti görünene kadar ve sağ üst köşede görünen çöp kutusu simgesine tıklayarak silmek istediğiniz medya dosyasını seçin.
 • Ardından, “Sil” düğmesini tıklayın.

4. Kaybolan Mesajlar

Kaybolan Mesajlar, mesajın gönderildiği andan itibaren yedi gün sonra eski mesajları kendi kendine silmek için kullanılabilen bir WhatsApp özelliğidir.

 • Etkinleştirmek için önce diğer kişinin kişisini açın, ardından kişinin kişisel bilgilerini açın.
 • Ardından, saat benzeri bir simge ile işaretlenmiş “geçici mesaj” özelliğini bulana kadar ekranı aşağı kaydırın.
 • Şifreleme özellikleri ile yıldız işaretli mesajlar arasındadır.
 • “Kaybolan mesaj” özelliğine dokunduktan sonra, “Açık” seçeneğini seçin.
 • Açıldığında, özelliğin etkin olduğunu bildiren bir bildirim görünecek ve yedi gün sonra mesajı silecektir.

5. Web’de Ara

WhatsApp’ta (WhatsApp) Web’de Ara özelliğinin Resimlerine Bakın Web’de Ara, kullanıcıların Google gibi arama motorları aracılığıyla birçok kez iletilen mesajların doğruluğunu kontrol etmelerine olanak tanıyan bir özelliktir. Bu özellik, bu popüler sohbet platformunda dezenformasyon veya aldatmaca içeriğinin yayılmasıyla mücadeleye yardımcı olmak için başlatıldı. Bu özellik, birçok kez iletilen mesajlarda veya “iki ok” eşliğinde “iletilen” bilgilerle işaretlenen mesajlarda görünecektir.

Mesajı bulduklarında, kullanıcı sohbet balonunun sağında, tekrar tekrar iletilen mesaj olan büyüteç şeklinde bir simge bulacaktır. Simgeye tıklandığında, kullanıcı hemen web arama sitesi sayfasına yönlendirilecek ve yönlendirme mesajında ​​bulunan anahtar kelimelere göre otomatik olarak bilgi arayacaktır.

Depolama Yönetimi ile WhatsApp Bellek Kullanımını Azaltma

Depolama Yönetimi ile WhatsApp Bellek Kullanımını Azaltma Depolama Yönetimi ile WhatsApp Bellek Kullanımını Azaltma ile ilgili bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz. WhatsApp Plus...

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

iPhone 12 için özel olarak iOS 14.2.1 güncellemesi

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478