Valheim Nedir ve Neden Herkes Oynuyor?

avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Valheim Nedir ve Neden Herkes Oynuyor?

Hafta sonu boyunca, Viking hayatta kalma oyunu Valheim, Steam’de 360.000’den fazla oyuncuyla eşzamanlı bir oyuncu zirvesine ulaştı. Steam ve diğer oyun vitrinleri Minecraft’tan (ve çeşitli modlardan) Ark’a, Terraria’dan Rust’a kadar seçim yapabileceğiniz hayatta kalma başlıklarıyla doluyken, Iron Gate AB’nin yeni erken erişim oyunu sahneye çıkıyor. Temel özellikler ve mekanikler listesinden, Valheim diğer hayatta kalma oyunlarından hiç farklı görünmeyebilir. Öyleyse Valheim’ı diğer hayatta kalma unvanlarından ayıran nedir? Denemeli misin? İşte Valheim’ın kademelerdeki yükselişini açıklamaya yardımcı olacak birkaç önemli çıkarım… Valheim Nedir yazımızda.İki Farklı Hız

Valheim dünyasını kendi başınıza veya başka 9 arkadaşınızla, özel sunucularda veya sadece arkadaşınızın dünyasına katılarak keşfedebilirsiniz. Tek oyunculu deneyim temelde aynı oyun olsa da, çok farklı oynanır. Tek başına, oyun daha çok bir Zen bahçesi gibi, her günü kendi temponuzda geçirmenize, her küçük pişmiş yemeğin tadını çıkarmanıza ve her keşfin, her zaferin ve her keşfin tek sahibi olmanıza izin veriyor. Tek başına bir oyuncu olarak adım atmak çok daha yavaştır ve her gün planladığınız ve kapınızın dışındaki her adım için fazla hazırlık yaptığınız için bir tür hayatta kalma meditasyonuna dönüşür. Sonuçta, öldürülürseniz ve ekipmanınızı almak için korkunç bir ceset koşusu yapmanız gerektiğinde size yardım edecek kimse yok.

Oyuncular birden fazla üs oluşturmak ve birlikte inşa etme, donatma, keşfetme ve patron öldürme zorluklarının üstesinden gelmek için birlikte çalıştıkları için çok oyunculu daha geleneksel bir hayatta kalma şeklidir. Bazı oyuncular, tek bir gün bile oyuna giriş yapmamak, sunucunun hangi aşamada olduğu üzerinde derin etkilere sahip olabileceğinden bu oyun tarzından çekiniyor (Hepimiz Terraria dünyalarını başlattık, bir günlüğüne ayrıldık ve geri döndük. küçük bebek tahta kazmamızı kaldırırken arkadaşlarımız lazer tabancalarıyla gökyüzünde dolanırken…). Ancak yaklaşık bir hafta Valheim’a daldıktan sonra, çok oyunculu co-op oynamanın en iyi yolu. Arkadaşlarınızla buluşmak ve fırtınada sal gezintisi yapmak ya da birlikte biraz bakır çıkarmak için dışarı çıkmak bir patlama.

Valheim Oyun Hakkında Herşey

Aslında, büyük patronları yeniden çağırabilirsiniz ve dünya başına birden fazla belirme konumlarına sahiptir, bu nedenle bağımsız olarak oynamak istediyseniz, ancak yine de bir sunucuda bir destek grubunuz varsa, bu da bir seçenek. Ekibiniz benimki gibi bir şeyse, oyuncular doğal olarak inşaatçı, kaşif, avcı ve daha fazlasının arketip kovalarını dolduracak ve her oturum açtığınızda eğlenceli bir zaman geçirecek. Çok oyunculu rotayı seçerseniz, Her oynamak istediğinizde bir arkadaşınızın dünyayı kurmasını beklemek yerine, siz ve arkadaşlarınız istediğiniz gibi gelip gidebilmeniz için özel bir sunucu için nakit para. Çok oyunculu oyunun son derece üstün olduğunu ve takım çalışmasının hayali gerçekleştirdiğini düşünmeme rağmen, tekli oyun inanılmaz derecede farklı olsa da, her keşfin tadını kendinizin çıkaracağından emin olacağınız eğlenceli bir aktivite.

Ek bir not olarak, barebone PvP tamamen seçildi ve hemen hemen sadece eğlence için, Valheim’ın çok oyunculu yönünü tamamen ortak hale getiriyor. Bu, diğer bazı hayatta kalma oyunlarına nüfuz edebilecek kederli titreşimi (neredeyse) ortadan kaldırır. Evet, teorik olarak, dünyanızı halka açarsanız, birisi oyununuza girebilir ve evinizi yerle bir edebilir, bu yüzden tanıdığınız insanlarla oynamaya çalışın!

Basitlik Önemlidir

Valheim’ın yapısı, hayatta kalma türünden çok uzak oyuncular için bile hemen farkedilebilir ve anlaşılabilir. Esasen, her biyom bir katmandır ve bir patron tarafından yönetilir. Kaynaklar için bölgeyi toplayın, yeni teçhizatlar ve tarifler yapın, patronu öldürün, yıkayın ve bir sonraki bölgeyi patron düşmeleriyle aşmak için aletlerle tekrarlayın. Boss savaşları, siz ve arkadaşlarınız için sunucu toplama etkinlikleri yaratır ve özellikle meraklı veya maceracı bir grupla oynuyorsanız, doğal ilerleme düzenini bozmanın yaratıcı yolları vardır. Buradaki kilit nokta, oyunculara öğretici adımlar atan yardımcı bir karga ile oyunun en başından itibaren anlaşılabilir olmasıdır. Tek bir öğe veya karmaşık çok yönlü zanaat okulları hazırlamak için elli başka öğe yapmak konusunda endişelenmenize gerek yok, bu sadece kalkın ve kendi dünyanızda ilerleme kaydetmeye başlayın.

Çayır’ı fethetmek bir esinti, Kara Orman keşif ve zorluklarda önemli bir artış sunuyor ve Bataklık, Ovalar ve Dağlarda işler çok daha yoğun hale geliyor. Ve Valheim’ın, tüccar ve bozmayacağım belirli bir deniz canlısı gibi seçeneklerinizi ve ilerlemenizi büyük ölçüde geliştirebilecek biyom hiyerarşisinin dışında var olan, keşfedilecek isteğe bağlı sırları da vardır. Sadece işleri devam ettirmek için otuz farklı türde kaynağı bir araya getirmeye çalışmakla görevlendirilmediğiniz söylenecek bir şey var, ahşap ve taş yeterli. Hayatta kalma oyunları türe göre biraz korkutucu ve Valheim, Vikinglerin karda kurt adamlarla savaştığı bir oyun için şaşırtıcı bir şekilde misafirperver.

Ceza Yerine Ödüller

Evet, Valheim’ın ölüm için oldukça sert sonuçları vardır, çünkü ekipmanınızı ve eşyalarınızı kurtarmak için vücudunuza geri dönmeniz gerekir, ancak buna oldukça iyi hazırlanabilirsiniz. Bunun dışında Valheim, bunu yapmadığınız için sizi cezalandırmak yerine hayatta kalma mekanikleriyle etkileşime girdiğiniz için sizi ödüllendiriyor. Yemek yemek sizi öldürmeyi çok daha zorlaştırır, can puanı yenilenmesi, dayanıklılık ve diğer bonuslar sağlar – ancak yemediğiniz için ölmezsiniz. Soğuk ve ıslak koşullarda barınak ve sıcaklık bulmaya teşvik edildiniz, ancak bunlar da sizi öldürmeyecek veya zarar vermeyecek. Oynanış açısından bakıldığında, bu dünya ile uğraşmayı çok daha kolay hale getiriyor. Biliyorsunuz ki, yeni bir biyom için ilerlemek veya bir patrona girmek gibi zor bir görev yapacaksanız, karnınızda doyurucu yemeklerle tamamen dinlenmek isteyeceğinizi, ancak sürekli olarak dırdır etmeyeceğinizi biliyorsunuz. açlık, susuzluk veya hava durumu ölçerlerle ölüm. Bu tasarım değişikliği, düşmanca bir dünyada aşırı oyuncu hayal kırıklığını hafifletmek için oldukça önemlidir.

Kesintili, Güçlü Keşif

Çoğu hayatta kalma oyununun anlamlı keşifleri vardır ve Valheim, seyrek müzik notaları ve iyi kullanılan efektlerle üzerlerine bir ünlem işareti koyar. Valheim’ın dünyası, etkileyici aydınlatma ve hava koşullarının eyleme vurgu katmasıyla şaşırtıcı derecede güzeldir. Yağmur fırtınaları. Şimşek. Kar fırtınası. Dağların donmuş yamaçlarına tırmanırken ilk kez <redacted> size gelir, denizde ilk yolculuğunuz burada büyük <redacted> ile karşılaşmanız ve ilk patronunuzu çağırmanız önemli anların sadece birkaç örneğidir. tek başınıza veya Viking ekibinizle olacaksınız. Valheim’daki ücretlerin çoğu aslında diğer hayatta kalma oyunlarında da yer alsa da Valheim, yeni alanlara ilk kez dolaşırken oyuncuları eşit derecede endişe ve neşe ile doldurarak keşif yönünü ortaya koyuyor. İsteğe bağlı keşiflerden bazılarını bulmak, aksi takdirde yolculuğu ezberleyebilecek standart Biome> Boss> Biome tarifine çok şey katar ve denizde ilk kez yelken açtığınızda kornayı duymak, başka hiçbir yerde bulamayacağınız bir şeydir.

Gerçeğe Dönüş

Evet, aynı zamanda hem yalnız hem de sosyal oyun deneyimlerine dikkat çeken COVID-19 faktörü var, ancak Valheim’ın başarısını yalnızca bu yöne atfetmek küçümseyici ve yanlış olur. Valheim’ın bir ton erken erişim başarısı görmesinden dolayı mutluyum ve umarım bu, ekibin sonunda harika bir son ürün çıkarabileceği anlamına gelir. Durumun gerçekleri, erken erişim olduğu ve içeriğin yalnızca yarısı dünya çapında olduğu için, oyuncular mevcut içerik sunumlarının sonuna geldikçe kaçınılmaz bir düşüş olacak. Birçoğu, yol haritasındaki her yamayla uğraşmak yerine büyük olasılıkla tam sürümün kullanıma sunulmasını bekleyecek. Bu tamamen normal ve beklenen bir durum olsa da, fıstık galerisinden Valheim’ın “İki haftalık bir oyun” veya “Lol ölü oyunu!” oyuncu tabanı ilk dalgalanmadan sonra damlar. Valheim, ulaşılabilir, ilgi çekici ve lezzetli bir dünya olarak harika görünüyor. Muhtemelen bir göz atmalısın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Örümcek Adam: Miles Morales Güncellemesi 1.09 Yama Notları

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478