Telefonumuzun Sarjıyla İlgili Doğru Bildiğimiz Yanlışlar

avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Telefonumuzun Sarjıyla İlgili Doğru Bildiğimiz Yanlışlar

Telefonundan çok oyun oynayan kişiler için şarj çok önemlidir. Telefon oynarken yada telefonu oynamayı bırakır bırakmaz şarja takma ihtiyacı duyuyoruz. Peki telefonumuzu ne zaman nasıl şarj etmeliyiz. Bu yazımızda şarj etme ile ilgili doğru bildiğimiz yanlışlardan bahsettik

Telefonlarımız artık günlük yaşantımızın bir parçası olmuş ve her zaman yanımızda taşıdığımız telefonumuzu daha uzun süreli kullanabilmek dikkat etmemiz gereken şeyler var. Aşağıdaki şekillerde telefonumuzu kullanırsak telefonumuzun ömrü daha da uzayacaktır. Uzun Yıllar telefonumuzu kullanabileceğiz.

Orijinal olmayan şarj aletleri telefonun bataryasına zarar verir.

YANLIŞ, orijinal şarj aletlerinin dışında diğer onaylanmış şarj aletlerini de kullanabiliriz bunlar telefonumuza bir zarar vermeyecektir. fakat sokakta çok ucuza olan onaylanmamış şarj aletleri kullanmamaya özen gösterin.

Telefon şarj edilirken kullanılamaz

YANLIŞ, telefonunuz şarj edilirken kullanabilirsiniz. fakat doğru şarj aleti ve doğru şarj kablosu kullanmanız şartıyla. Fakat telefonunuz şarjda iken çok ısınıyorsa telefonunuzu fazla zorlamamanızı tavsiye ederim.

Telefonu gece şarja bırakmak telefonun bataryasını zayıflatır

YANLIŞ, telefonunuzu uyuduğunuz zaman gönül rahatlığıyla şarja bırakabilirsiniz. Telefonunuz şarj olup %100’e geldiğinde otomatik olarak şarj olmayı durduracaktır. Bataryası dolduktan sonra herhangi bir şarj olma işlemi olmayacaktır.


Telefon her zaman açık kalırsa bir şey olmaz

YANLIŞ, telefonunuzu tıpkı bir televizyon lamba bilgisayar gibi düşünebilirsiniz. Elektronik cihazlar çalıştığı süre içerisinde ısınma olacak ve bu ısınma telefonun elektronik parçalarının ömrünün azalmasına neden olacaktır. Bu yüzden telefonunuzu da diğer elektronik aletleriniz gibi ara sıra kapatmanızda fayda olacaktır.

Telefonun pili bitene kadar asla şarj etmeyin

YANLIŞ, yanlış bilinen doğrular arasında en önemlilerinden biri budur. Çünkü telefonunuzu %0’a şarjını indirdiğiniz zaman telefonun bataryasından ömür götüreceğinizi unutmayın

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

İnternet olmadan oynayabileceğiniz mobil oyunları 2022

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478