Minecraft Alpha 1.1.1 On Yıllık Aramadan Sonra Keşfedildi

avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 2

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Minecraft Alpha 1.1.1 On Yıllık Aramadan Sonra Keşfedildi

İnternette on yıl boyunca titizlikle tarandıktan sonra, Minecraft’ın anlaşılması zor Minecraft Alpha 1.1.1 sürümü internet arşivcileri tarafından keşfedildi. Sürüm, Alpha 1.1.2’ye güncellenmeden önce 2010’da yalnızca birkaç saatliğine indirilebildiğinden, internet arşivcileri yapının bir dosyasını bulmak için yıllarca uğraştı.

Minecraft ilk olarak 2009’da PC için piyasaya sürüldü ve o zamandan beri milyonlarca oyuncudan oluşan küresel bir hayran kitlesi kazandı. Ancak bugün olduğu milyar dolarlık dev olmadan önce Minecraft, Alfa durumunda düzenli güncellemeler alan basit bir bağımsız oyundu. Görünüşe göre oyun genellikle Cuma günleri güncellendi. Ancak Eylül 2010’da bir Cumartesi günü Alpha 1.1.1 gizlice yayınlandı. Geliştirici Mojang, oyuncuların sürekli gri ekran deneyimi yaşamasına neden olan bir hatanın düzeltilmesi gerektiğini hemen fark etti. Alpha 1.1.2 hızla dağıtıldı, bu da Alpha 1.1.1’in yalnızca üç saat yirmi beş dakika süreyle indirilebileceği anlamına geliyordu.

Omniarchive’dan internet arşivcileri sonunda Minecraft Alpha 1.1.1‘in çalışan bir sürümünü keşfettiler. on yıllık bir aramadan sonra (Kotaku aracılığıyla). Uzun süredir kayıp olan dosya, Omniarchive tarafından 2010’da yaptığı ve “ooooooohhhhhhh MineCraft güncellemesi!” yazan bir Tweet’in zamanlamasına dayalı olduğu şüphesiyle bağlantı kurulan lunasorcery’nin elindeydi. Luna, kendisiyle temasa geçme ve dosyayı bir Twitter ileti dizisinde bulma deneyimini ayrıntılı olarak anlattı. Görünüşe göre 2011’de bir PC’ye geçmeden önce bir dizüstü bilgisayarda Minecraft oynadı, ancak dizüstü bilgisayarı elinde tuttu ve kullanıcı profillerini yedekledi. Omniarchive’dan biri ona aylar önce bir DM gönderdi, ancak başlangıçta onları reddetti. Başka bir kişi ulaştıktan sonra, yapı için hızlı bir arama yaparak konuyu bir kenara bırakmaya karar verdi.

Diğer seçenekleri tükettikten sonra Luna, eski harici USB sabit sürücüsünü çıkardı. Minecraft’ın .jar dosyalarını aradı, birkaç farklı sürüm buldu ve birinin potansiyel olarak efsanevi Alpha 1.1.1 yapısı olmak için doğru tarih ve zaman damgasına sahip olduğunu fark etti. Dosyayı açmak, şüphesini doğruladı: gerçekten de Alfa 1.1.1‘di. Bulgusunu, moderatörlerin yapının meşruluğunu doğruladığı Omniarchive Discord sunucusunda yayınladı. Discord heyecanla patladı. Luna, hikayenin mantığını “Asla Hiçbir Şeyi Silme” olarak özetliyor ve insanları internet arşivcilerinin çalışmalarını desteklemeye teşvik ediyor.

İnternet arşivcileri, çeşitli oyunların eski ve uzun süredir kayıp sürümlerini bulmak için genellikle zorlu bir mücadeleye girse de, bunun gibi hikayeler cesaret verici bir anekdot. Aynı zamanda Minecraft topluluğunu çok sevdikleri oyunlarının geçmişinin her zamankinden daha güvenli olması da rahatlatıyor. Oyuncular Caves & Cliffs Güncellemesi: Bölüm 1’in keyfini çıkarırken, her ihtimale karşı en son Minecraft yapısının fazladan bir kopyasını saklamak faydalı olabilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
 • Tansel2 yıl önce
 • Minecraft Alpha Apk indirebileceğimiz bir link varmı peki ?

Sıradaki içerik:

Minecraft: Sivri Damla Taşı Nasıl Yapılır

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478