GTA Online Bu Yıl PS3 ve Xbox 360’ta Kapatılacak

GTA Online
avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

GTA Online bu yıl Xbox 360 ve PlayStation 3‘te kapanacağı için bir dönemin sonu geldi. GTA Online yakında bu platformlarda sekiz yaşına girecek, ancak Rockstar yıl sonunda desteği çekecek ve ardından her şeyin başladığı oyunu öldürecek. Tabii ki, başlık diğer, daha modern platformlarda kalmaya devam edecek. GTA Online, Grand Theft Auto V‘in piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra, 2013’te piyasaya sürülmesinden bu yana çok gelişti. Oyun sadece son on yılda popülaritesini artırmakla kalmadı, aynı zamanda tamamen başka şeylere de genişledi. Modcular oyunu, GTA Online deneyimini önemli ölçüde değiştiren rol yapma sunucuları gibi diğer kreasyonlar için bir temel olarak kullandılar, ancak hepsini tamamen başka bir oyuna dönüştürdüler. Oldukça geçmişi var ve her şey oyunun çok daha küçük bir versiyonundan başladı.GTA Online Ekim 2013‘te çıktı ve eğlenceli olmasına rağmen, modern yinelemesinden çok daha az sağlamdı. Artık sayısız güncellemeden sonra GTA Online oyuncuları, Rockstar’ın eklediği tüm yeni araçlar ve araçlar sayesinde oyunun sınırlarını zorluyor ve imkansızı deniyor. Mod, Xbox One ve PS4’te yayınlandıktan yaklaşık bir yıl sonra Xbox 360 ve PS3‘te daha fazla güncelleme almayı durdurdu ve şimdi Rockstar 16 Aralık 2021‘de tamamen kapatacak. Oyuncular bu platformlarda hikaye modunu oynamaya devam edebilir, ancak artık Xbox 360 ve PS3’te çevrimiçi erişim yok. Ayrıca Rockstar, bu iki platformda da Max Payne 3 ve LA Noire için istatistik izlemeyi kapatacak.

GTA 6: Hangi Vice City Karakterleri Yaşıyor ve Geri Dönebilirler

GTA 6: Hangi Vice City Karakterleri Yaşıyorlar ve Geri Dönebilirler Grand Theft Auto 6 söylentileri yıllardır ortalıkta dolaşıyor ve en öne çıkan...

Bu tam bir sürpriz değil, çünkü pek çok oyuncunun oyunu oynaması veya tarihi geçmiş konsollarda mikro dönüşümler satın alması pek olası görünmüyor. Sunucuları canlı tutmak için mali bir neden yoksa Rockstar’ın hepsini kapatması mantıklı. GTA 5, bu Kasım ayında GTA Online‘ın bağımsız bir sürümüyle yeni konsollara gelecek ve Rockstar, oyunu yeni güncellemelerle desteklemeye devam etmeyi planlıyor, bu nedenle oyun için hala büyük bir gelecek var.

Kısmen Xbox konsollarındaki geriye dönük uyumluluk gibi şeyler sayesinde, Xbox 360 ve PS3’te hala şaşırtıcı miktarda aktif oyun var. Çok sayıda eski Call of Duty oyununun hala çevrimiçi sunucuları var, ancak isme bağlı olarak bir lobi bulmak yine de oldukça zor olabilir. GTA Online’ın her geçen gün daha da ucuzlayan pek çok başka platformda olmasıyla, özellikle altı yıl önce oyun için güncellemeler durduğundan, Rockstar’ın bu kalabalığa hitap etmeye devam etmesi için çok az neden var. Ne yazık ki her güzel şeyin bir sonu olmalı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478