Depolama Yönetimi ile WhatsApp Bellek Kullanımını Azaltma

Depolama Yönetimi WhatsApp Bellek Kullanımını
avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Depolama Yönetimi ile WhatsApp Bellek Kullanımını Azaltma

WhatsApp’taki fotoğraflar ve videolar gibi içeriklerin yayınları genellikle yeterli boyuttadır. Ne kadar çok alınırsa, cep telefonundaki dahili hafıza alanı da o kadar fazla tüketilecektir. Kullanıcılar bu bellek kullanımını, otomatik içerik indirmelerini kapatmak veya manuel olarak silmek gibi çeşitli şekillerde azaltabilir. Son zamanlarda Depolama Yönetimi WhatsApp Bellek Kullanımını ile daha pratik bir yol sağladı. Bu özellik, Kasım ayının başında küresel olarak piyasaya sürüldü.

Whatsapp Depolama Yöneticisi

WhatsApp kullanıcıları, genel kullanıcılar için Depolama Yönetimi özelliğine yönelik güncellemeler almaya başladı. Önceden, bu özellik yalnızca beta kullanıcıları için mevcuttu. Bu özelliğe sahip değilseniz, Android platformu için Play Store uygulama mağazasında ve iOS kullanıcıları için App Store’da güncellemeleri kontrol etmenin bir zararı olmaz.

Güncellemeden sonra, Depolama Yönetimi özelliğini kullanmak için WhatsApp’ı yeniden açın.Whatsapp Depolama Alanı Nerede?

 • Sağ üst köşedeki dikey nokta düğmesine dokunarak ayarlar menüsünü (ayarlar) açın.
 • Ardından, Depolama ve Veri (depolama ve veri
 • Depolamayı Yönet (depolamayı yönet) öğesini seçin.
 • Daha sonra, WhatsApp‘ta depolanan tüm medya dosyaları, dosya boyutunun bir açıklamasıyla birlikte görünecektir.
 • Üst tarafta, ne kadar depolama alanı kullanıldığı (yeşil) ve boş (sarı) ile ilgili bilgiler görünecektir.

whatsapp depolama Alanı değiştirme

Bunun altında, boyuta göre en büyüğünden en küçüğüne sıralanmış birkaç dosya kategorisi vardır. Kategoriler, birden çok kez iletilen dosyaları, 5 MB’den büyük dosyaları ve Chat’i içerir. Sohbet kategorisi, kişilerin en çok içeriği kimin gönderdiğini ve hangi boyutta dosyaların gönderildiğini gösterir.

Ardından, incelemek istediğiniz kategoriyi seçin, örneğin 5 MB’den büyük dosyaların kategorisini. Bu kategoriye giren çeşitli dosyalar, dosyanın adı ve boyutuyla birlikte, en büyüğünden sıralanmış olarak görüntülenecektir.

Whatsapp Hafıza Dolu Uyarısı Çözümü

Whatsapp Hafıza Dolu Uyarısı Aldığınız zaman uygulamadaki dosyaları temizlemeniz gerekmektedir. Kullanıcılar, kalıcı olarak silinecek veya tek tek görüntülenecek tüm dosyaları seçebilir.

Whatsapp Hafıza Boşaltma

Kullanıcılar, silmeden önce, fotoğrafların, videoların, belgelerin veya diğer dosya türlerinin artık gerekmediğinden emin olmak için önce dosyayı açabilir. Emin olduğunuzda, silmek istediğiniz dosyaları basılı tutarak seçin. Kullanıcılar aynı anda birkaç dosya seçebilir. Ardından, kalıcı olarak silmek için sol üst köşedeki çöp kutusu simgesini tıklayın. Depolama Yönetimi, gönderilen dosyayı boyuta göre sıralayarak, kullanıcıların hangi dosyaların cep telefonunun belleğinde en fazla alanı kapladığını görmelerini ve gerekmediklerinde silinebilmelerini kolaylaştırır.

Bu yöntem aynı zamanda elle silme işleminden daha pratik ve daha güvenlidir çünkü WhatsApp uygulama klasöründe bulunan tüm dosyaları anında görüntüler ve diğer uygulamaları rahatsız etmez. WhatsApp ayrıca aşağıdaki bağlantı üzerinden izlenebilen bir video biçiminde Depolama Yönetimini kullanma konusunda bir eğitim vermektedir

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478