Clubhouse Nedir? Clubhouse Nasıl Kullanılır?

Clubhouse apk
avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Clubhouse Nedir? Clubhouse Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda Clubhouse hakkında neden bu kadar çok şey duyduğunuzu merak ediyor musunuz? “Gamestonk” tartışması gibi, kısmen Elon Musk’ı suçlayabiliriz. Ocak ayında bir Clubhouse odasında ortaya çıkan dünyanın en zengin adamı (şimdilik) hizmete büyük ilgi gösterdi. Bill Gates de aynısını yaptı ve o zamandan beri buharlaştı. İşte herkesin bahsettiği özel sohbet uygulaması hakkında bilmeniz gerekenler.

İşin özü şu: Telefonunuzda, diğer insanların canlı konuşmalarını dinlemenizi sağlayan bir uygulamanız olduğunu hayal edin. Ama tüyler ürpertici bir şekilde değil; bu insanlar duyulmak istiyor. Hatta ünlü veya en azından ilginç veya bilgili olabilirler (ancak garantisi yoktur). Ve sohbete katılma fırsatınız olabilir. Bunu bir sesli sohbet sosyal ağı olarak düşünün. Veya PCMag’den Jordan Minor’un incelememizde dediği gibi, “Ya Twitter içinde yaşadığınız bir podcast olsaydı?”

Clubhouse Apk Mart 2020’de (ABD’de COVID ile birlikte!) Hizmete girdi. Gerçek dünya kulüp üyeliğine çok benzeyen, yalnızca davetliler için ayrıcalıklı olması nedeniyle, kısmen seçkin bir azınlık için büyük bir anlaşma haline geldi. O ilk günlerde, çoğunlukla risk sermayedarlarından oluşan küçük bir topluluktu. Ne de olsa Clubhouse’un arkasındaki şirket—Alpha Exploration Co., iki aylık bir aradan sonra Andreessen Horowitz’den 12 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Kısa sürede 100 milyon dolar değerindeydi ve o sırada yalnızca 1.500 kullanıcısı vardı. (Clubhouse için Nisan 2021 itibariyle değerleme: 4 milyar dolar.)Yani hiç resim veya video yok mu?

Hayır. Her kullanıcı için yalnızca profil resimleri.

Clubhouse uygulamasını nereden edinebilirim?

Clubhouse şu anda iOS ve Android’de kullanılabilir. Geçen yıl iOS’ta piyasaya sürüldü ve şirket, Mayıs ayı başlarında yalnızca ABD’de bir Android sunumu başlattı. 21 Mayıs itibariyle, dünya çapında Android’de mevcut ve Android sürümünün indirme sayısı iki haftadan kısa bir sürede 1 milyonu geçti.

Clubhouse’u iPad’de kullanabilir miyim?

Elbette, ancak iPadOS için optimize edilmemiştir. Yani uygulamayı küçük bir pencerede kullanacaksınız veya ona garip, yakınlaştırılmış 2x boyutunda bakacaksınız. Bununla birlikte, bir Android tablette sorun olmaz.

Harika, yani kayıt olabilirim, değil mi?

Hayır! Bu yazının yazıldığı sırada, erişim elde etmek için halen mevcut bir Clubhouse kullanıcısından bir davetiyeye ihtiyacınız var. Her yeni kullanıcı iki davet alır ve uygulamayı kullandıkça daha fazla kazanır. Arkadaşlarına sahip olup olmadıklarını sor. eBay’den bir davetiye satın alabilir veya “ileriye öde” davet zincirlerini deneyebilirsiniz, ancak davet dolandırıcılığına karşı dikkatli olun.

Clubhouse Android Sesli Chat Apk 1.0.31 İndir

Clubhouse Android Sesli Chat Apk 1.0.31 İndir Bir uygulamanın Android’e gitmeden önce iOS üzerinden yolculuğuna başlaması olağan değildir. Ancak, Clubhouse geliştiricileri, daha...

Bir Android uygulaması yapmak neden bu kadar uzun sürdü?

Geliştiriciler yavaş yavaş ölçeklendirmek istedi. Dünya çapında iPhone kullanıcılarından daha fazla Android kullanıcısı var. Android’de başlamak, bir tanıtım gösterisinden sonra (örneğin, Musk’ın bir odada olması gibi) Clubhouse sunucularını öldürmüş olabilir. Yine de, yalnızca iOS’ta olduğu gibi kısa sürede 3 milyon kullanıcıya ulaşmak – yukarıdaki tabloya bakın – büyük bir büyüme. (Android’de bir milyon indirme, mutlaka bir milyon yeni kullanıcıya eşit değildir.)

Doğal olarak, bu büyüme ve popülerlikten yararlanacak pislikler var. Joinclubhouse [.] Mobi adresindeki sahte bir web sitesi, Android için Clubhouse gibi davranan bir Truva atı programını dağıttı. Neredeyse 500 çevrimiçi hizmet için giriş bilgilerinizi çalmaya çalıştı. Çok dikkatli olun.

Yani tek ihtiyacım olan uygulama mı? Web sitesi yok mu?

Şirketin sahip olduğu tek web sitesi joinclubhouse.com’dur ve bu sadece Apple App Store ve Google Play’in bir göstergesidir. (Bu hizmeti clubhouse.io ile de karıştırmayın. Bu bir proje yöneticisidir.) Uygulama, sesli konuşmaları dinlemenin veya bunlara katılmanın tek yoludur.Uygulama simgesinde ne var?

Clubhouse resmi bir logo simgesi yoktur. Akıllı telefon ekranında görünen simge olarak sürekli dönen siyah beyaz bir insan portresini seçti. Her kişi Clubhouse’un gerçek hayattaki bir kullanıcısıdır. Genellikle, platform üzerinde önemli bir etkiye sahip olan veya en azından Clubhouse’un ne yaptığını derinlemesine anladığına inandığı biri. Her simge birkaç hafta sürer ve büyük bir uygulama güncellemesiyle değiştirilir.

Bazıları Clubhouse’u bu tasarım seçimi için monotonluğu bozduğu için övdü, ancak diğerleri simge değiştiğinde uygulamayı telefonunuzda bulmayı zorlaştırdığını düşünüyor.

Bugüne kadar, Clubhouse sekizinci ikonik kişisi olan sosyal aktivist ve görsel sanatçı Drue Kataoka’da. Önceki simgeler arasında müzisyenler Axel Mansoor ve Bomani X (yukarıda resmedilmiştir), başlangıç ​​organizatörü Erika Batista ve teknoloji podcast’i Espree Devora yer alıyor.

Clubhouse bir kayıt için verilerimin ne kadarını istiyor?

Clubhouse’a telefon numaranızı ve gerçek adınızı (teoride) vermelisiniz. Bir davet almadan önce hizmet için istediğiniz kullanıcı adını kaydedebilirsiniz. Sizi davet eden kişinin sadece telefon numaranıza ihtiyacı var. Joinclubhouse.com/app adresini ziyaret etmenizi ve bu numara ile oturum açmanızı söyleyen bir SMS metni ile bir bağlantı alacaksınız.

Sıfırdan bir profil oluşturmak istemiyorsanız Twitter hesabınızı Clubhouse’a bağlayın; hatta mevcut Twitter profil resminizi çekecektir. Clubhouse ayrıca, takip edilecek kişileri bulmayı kolaylaştırmak adına kişilerinizi bağlamanız için sizi zorlar. Etkileyicilerle dolu bir kişi listeniz yoksa canınızı sıkmayın. Giriş yaptıktan sonra, bir sorun olması durumunda yeniden bağlanma yöntemi olarak kullanabilmeniz için e-posta adresinizi hizmetle doğrulayın.

Clubhouse’da ne dinlemem gerekiyor?

Sonunda erişim elde ettiğinizde, uygulama, spordan teknolojiye, dünya meselelerine, inanca, “koşuşturmaya” ve daha fazlasına kadar takip edebileceğiniz konuşma konularıyla dolu bir sayfa sunar. Her birinde, aynı şeyle ilgilenen insanları bulacaksınız ve onları takip edebilirsiniz. Ne kadar çok konu ve kişi takip ederseniz, isteklerinize uyan bir oda için öneriler alma olasılığınız o kadar artar.

Konuşmalar kalıcı değil mi?

Konuşma odaları, insanlar onları başlatırken veya bitirirken gelir ve gider. Clubhouse, konuşmaları olduğu gibi kaydettiğini, ancak yalnızca oda yayındayken biri şikayette bulunursa sakladığını söylüyor. Sohbet sırasında hiç kimse bir olayı rapor etmezse, Clubhouse, toplantı sahibi tartışmayı kapatır kapatmaz kaydı sildiğini söylüyor. Elbette kullanıcılar, sohbetleri kendi amaçları için kaydetmenin birçok yolunu buluyor. İnternet hala sonsuza kadar.

Bir konuşmada kaç kişi olabilir?

Mevcut sınır, Clubhouse odası başına 5.000 kişidir – elbette Musk’ın üstesinden geldi. O odadaki kullanıcılar konuşmayı YouTube’da canlı yayınlamaya başladı (bu, söylenenleri kaydetmek için akıllıca bir geçici çözümdür). Ancak bu 5K kişi sınırı, Clubhouse’un takdirine bağlı olarak kapatılabilir.

Bir konuşma ile gerçekten ne demek istiyorsun? Podcast gibi değil mi?

Bu, podcast tercihlerinize bağlıdır, ancak unutmayın; ilgili tüm kişiler, süslü ses kurulumları değil, iPhone’ları aracılığıyla konuşur. Birbirlerini görmüyorlar, bu yüzden gerçekten bir telefon görüşmesini dinlemek gibi. Profesyonel düzenleme yok, ses efekti yok, geçiş yok ve reklam yok (en azından resmi olarak değil). Bununla birlikte, sohbetin “tarzı” esnektir: bir oda arkadaşlar arasında bire bir gündelik olabilirken, diğeri daha resmi bir talk-show tarzı röportaj, büyük bir grup tartışması ve hatta bir müzik- paylaşım oturumu. Bir milyarder gibi ilginç biri bir odaya girerse, oda yaratıcısı/moderatörü onu konuşmacı olarak “sahneye” koyabilir.

Yani sadece dinleyebilir miyim?

Şart değil. Dinleyen herkes neredeyse “elini kaldırabilir”. Konuşmanıza izin vermek, odanın yaratıcısı/moderatörüne bağlıdır.

Peki, bu gerçekten ‘Podcast’ler için Ortam’ gibi mi?

Gelecekte herhangi bir konuşma sözü vermeden, herkesin anında bir oda oluşturmasına izin verdiği ölçüde, öyle. Medium’dan farklı olarak, bunun resmi bir kaydı yok. AKA “kulüpleri” olan konuşmalar, gelecekteki dinleyiciler için kaydedilmez veya saklanmaz.

Video olmadan yakınlaştırmaya daha çok benziyor.

Bazı yönlerden, elbette…ya da videoyu açmadan her zaman bir Zoom veya Google Meet yapabilirsiniz. Ancak Zoom toplantıları varsayılan olarak herkese açık değildir. Kulüpler, birkaç seçkin üyeye değil, onu bulabilen her üyeye açıktır. Sanal kürsü sınırlıdır, bu da umarız önemli veya ilginç bir şey söyleyecek kişilere söz verir. Ayrıca konuşurken ekrana bakmak zorunda kalmamak, günümüzün günlük görüntülü görüşmelerinden güzel bir değişiklik.

Para kazanabilir miyim?

Evet. Clubhouse, ödeme işleme şirketi Stripe ile ortaklaşa ABD’de iOS’taki içerik oluşturucuların başlaması için bir para kazanma planı sunuyor. Reklam tabanlı değil. Kullanıcılar, içerik oluşturuculara bir uygulama içi ödeme gönderebilir ve Stripe’a giden bir işlem ücreti ile paranın %100’ü onlara gider; Clubhouse, hamurun kaymadığını söylüyor.

Şirket ayrıca, trafiği gerçekten yönlendiren insanlara yardımcı olmak için ekipmandan özel konuklara ve promosyona kadar her şeyi sağlayan bir Yaratıcı Önce hızlandırıcı programı başlattı. Kazanan yakında açıklanacak.

Herhangi bir Clubhouse kullanıcısı (ABD’de hala iOS’ta) ödeme gönderebilir veya alabilir. Profilinizin altındaki uygulamada bulun, ardından Ayarlar > Ödemeler’e girmek için dişli simgesini tıklayın. Ayrıca bir Stripe hesabı gerektirir.

Clubhouse’u gerçekten kim kullanıyor?

Şu anda, Clubhouse, konuşmayı seven ve bir dinleyici kitlesine sahip olmayı özleyenler (örneğin muhtaç ünlüler) veya ilginç sohbetlerin yakınında uçmak isteyen kişiler için tartışmasız en iyisidir. Hepimizin göz kulak olması gereken (ya da değil) yeni bir araç olabilir.

Bununla birlikte, dünyanın dört bir yanından bu çatışmanın her iki tarafından insanların bir araya gelip konuşmak için bir araya geldiği Meet Filistinliler ve İsrailliler adlı oda tarafından kanıtlandığı gibi, çatlakları iyileştirmek için olası bir yer olarak da selamlanıyor. Bu yazı itibariyle, oda sekiz gündür aralıksız açık. Aynı anda 160.000’e yakın dinleyicisi vardı ve toplamda 380.000 ziyaretçi aldı.

Bekle bekle bekle. ünlüler var mı

Evet, Kevin Hart, Drake, Tiffany Haddish ve birkaç kişi daha kullanıyor. Aslında, uygulama özellikle Black eğlence topluluğunda popüler hale geliyor. Haddish, Clubhouse’da 1 milyon takipçiyi kıran ilk kişi oldu. Ancak bu, incelememizde belirttiğimiz “iddialı, nüfuz peşinde koşan atmosfer” ile oynayabilir.

Bunu başka bir yerde yapabileceğimi hissediyorum…

Clubhouse nakavtları -yani rakipler- şimdiden başlıyor. Çünkü, teknolojideki diğer her şey gibi, suda kan olduğunda büyük köpekbalıkları yüzmeye gelir. (Herkesin TikTok olmak istediği zamanı hatırlıyor musunuz?)

Erken bir Clubhouse kullanıcısı olan Shark Tank’tan Mark Cuban, Clubhouse ve Spotify’ın podcast yazılımı Anchor’un bir tür karışımı olan Fireside adlı birinde yer alıyor. Twitter’ın Alanları artık 600 veya daha fazla takipçisi olan herkese açık; belirli kullanıcılar yakında para kazanılan Biletli Alanlar seçeneğine erişim elde edecek. Telegram mesajlaşma uygulamasının artık bir Sesli Sohbet özelliği var. Instagram, ikiden fazla kullanıcının birlikte (ancak video ile) akış yapmasına izin vermek için Canlı Odalar adlı grup canlı akış özelliğini geliştirdi. Reddit, bir toplulukta canlı sesli sohbetlere ev sahipliği yapmak için Reddit Talk’a bir göz atıyor.

Ve tabii ki Facebook dışarıda kalmayı reddediyor. Gönderme, podcast’ler ve tabii ki Canlı Ses Odaları için Soundbites’in oluşturulması için bir dizi ses aracı başlatıyor – Clubhouse’a yanıtı. (Facebook’ta ayrıca, Instagram Live Rooms gibi, video seçenekleriyle kayıtlı herkese açık konuşmalar yapmak için Hotline adında bir şey var.) Sadece daha da kötüleşecek.

Üçüncü taraflar herhangi bir Clubhouse eklentisi yapıyor mu?

Evet, ancak geliştiricilerin her şeyi Clubhouse deneyimine bağlaması için uygulama programlama arabirimi (API) olmadığı için bu kolay değil. Örneğin, Direcon, Clubhouse konuşmaları için analizler konusunda size yardımcı olmak istiyor (aylık 50 ABD doları karşılığında), ancak başlangıçta bu, kullanıcı bilgilerine biraz fazla maruz kalmak anlamına geliyordu. Ses tahtaları (her konuşma ses efektlerinden yararlanır), Telegram tabanlı bir konuşma kaydedici, izleyici Soru-Cevap panoları, Clubhouse özgü bağlantı kısaltıcılar ve Clubhouse avatarınıza bir renk halkası eklemek için bir dizi uygulama gibi birkaç başka araç vardır. Tüm bunlar, Clubhouse’un yakında bir API hakkında karar vermesi gerektiğini gösteriyor.


Clubhouse’un dezavantajları nelerdir?

Hizmetin zaten nefret söylemi ve kötüye kullanımla ilgili bazı sorunları vardı, bu nedenle Ekim ayında topluluk denetleme yönergeleri oluşturmak zorunda kaldı. Kullanıcıların gerizekalı olmayacağına güvenebileceğine inanarak yaygın bir hata yaptı. Her zaman gerizekalılar vardır.

Çin’deki hükümet için biraz fazla ifade özgürlüğü sunduğu için 8 Şubat 2021’den itibaren Çin’de engellendi. Çin’de yaşıyorsanız bu sadece bir dezavantaj.

Ayrıca kötü: Çin’deki bir üçüncü taraf geliştirici, Clubhouse’un davet gerektirmeyen bir Android sürümünü oluşturmaya çalıştıktan sonra hizmet zaten bir veri ihlali yaşadı.

Mahremiyet de bir sorun olabilir. Inc.com’un bildirdiği gibi, Clubhouse şikayetlerle ilgili bu kayıtları ne kadar süreyle sakladığını (“soruşturma tamamlandığında, tek söylediği şey”) veya şirkette bunlara kimin erişimi olduğunu belirtmiyor. Clubhouse ayrıca, yalnızca sizin paylaştığınız (kişileriniz ve sosyal medya) değil, aynı zamanda başkalarının paylaştığı (kişileri ve sosyal medya) da sizin hakkınızda diğer bilgileri toplar. Çerezler gibi her zamanki numaralarla sizi her zaman takip ediyor.

Ya bu kulüpten ayrılmak istersem?

Önceden, Clubhouse’dan çıkmak için “support@alphaexplorationco.com” adresine e-posta göndermeniz gerekiyordu, ancak kullanıcı şikayetlerini takiben, şimdi Ayarlar > Hesap > Hesabı Devre Dışı Bırak’a giderek hesabınızı devre dışı bırakabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Dizüstü Bilgisayarınızın Pil Ömrünü Nasıl Artırırsınız ?

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478