Apple Watch Series 6 Kan oksijenini nasıl ölçüyor ?

Apple Watch Series 6 Kan oksijeni
avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kandaki oksijen düzeyini ölçen Apple Watch Series 6 tanıtıldı

Bilek bilgisayarı eskiden çocukluk çizgi filmlerinin ve Hollywood bilim kurgularının malzemesiydi, ancak teknoloji parmak uçlarımızda veya bu durumda kollarımıza bağlanmış olağanüstü miktarda bilgi ve veriye her zamankinden daha fazla yaklaşmamızı sağladı. Apple Watch Series 6 Kan oksijeni ölçme özelliği getirmiş.

Apple bugün, kullanıcılara genel sağlık durumları ile ilgili  bilgi verecek olan kandaki oksijen düzeyi özelliği olan Apple Watch Series 6’yı duyurdu.

Apple Watch Series 6, çok iyi bir işlemci ve yeni nesil her zaman açık altimetre de dahil olmak üzere birçok iyi donanım iyileştirmesinin yanında, yeni kayış ve farklı renk seçenekleri ile birlikte tanıtıyor.

watchOS 7 ise uyku takibi, otomatik el yıkama algılama, yeni egzersiz türleri ve kadran düzenleme ve paylaşma yeteneği ile kullanıcıları daha aktif olmaya, bağlı kalmaya ve sağlıklarını yeni yollarla daha iyi yönetmeye teşvik ediyor

Apple Watch Series 6 ile kan oksijeni nasıl ölçülür?

Yeni Apple Watch Series 6, dünyamızın yeni normalinde dolaşırken son derece zamanında olan bazı sağlık teknolojileri ekledi. Çoğumuz sadece genel sağlığımıza değil, aynı anda doktora gitmenin gerekli olduğunu gösterebilecek belirli değişikliklere de ilgi duyuyoruz. Kalp atış hızı ve vücut ısısı gibi şeylerin yanı sıra Apple Watch Series 6 Kan oksijeni genel sağlığın bir göstergesi olabilir.


Kan oksijen nedir?

Nasıl yapıldığına geçmeden önce nedenini anlamak önemlidir. Basitçe ifade etmek gerekirse, kan oksijen seviyeniz, kan dolaşımınızda dolaşan oksijen miktarıdır. Vücudun oksijeninin çoğu kırmızı kan hücrelerimizde taşınır. Bu hücreler, soluduğumuz akciğerlerden oksijen toplar ve onu vücudun tüm hücrelerine taşır.

Kan oksijen seviyeniz, bu kırmızı kan hücrelerinin içindeki oksijen yüzdesidir. Kanınızın oksijeni ne kadar iyi dağıttığını bilmek sağlık ve zindelik için çok önemlidir. Çok az kan oksijeni nefes darlığına, baş ağrısına, baş dönmesine veya yüksek tansiyona neden olabilir ve hücrelerinizin ihtiyaç duydukları yakıtı alamadığı anlamına gelir. Bu, hipoksemi adı verilen bir duruma yol açabilir.

Apple iOS 14.2 Yeni Güncelleme ile 100 Yeni Emoji

Apple iOS 14.2 Emojiler Apple sonunda sırasıyla iPhone, AirPod ve iPad cihazları için iOS 14.2 ve iPadOS 14.2 güncellemelerini yayınladı. Bu yazılım...

Kandaki oksijeni kimin ölçmesi gerekir?

Tıbbi sorunları veya riskli bağışıklık sistemleri olanlar, kan oksijen yüzdelerini takip etmekten yararlanabilir. Bununla birlikte, vücutlarından maksimum performans almaya çalışan seçkin sporcular veya insanlar, kan oksijen seviyelerini de takip etmeyi severler.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

YouTube’un en çok izlenen Baby Shark videosu

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478