Apple MacOS Big Sur Çıkış Tarihi

MacOS Big Sur işletim sistemi
avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

MacOS Big Sur işletim sistemi ne zaman çıkacak?

Apple, Mac cihazları için yeni işletim sistemi Big Sur’un 12 Kasım’dan sonra indirilebileceğini söyledi. MacOS Big Sur işletim sistemi kendisi, ARM tabanlı bir “beyin” ile Mac ekosisteminde çalışan ilk işletim sistemidir. Bu işletim sistemi, iOS ve iPadOS arayüzü gibi bir görünüme sahiptir.

MacOS Big Sur Big Sur özellikleri neler?

Big Sur Perşembe günü 00.00 US saatinde piyasaya çıkma başlarsa, bu işletim sisteminin Perşembe indirilebilir. MacOS Big Sur Big Sur’daki özellikler, Catalina’ya kıyasla farklı değişiklikler bulunuyor.


MacOS Big Sur Big Sur yenilikler neler?

Örneğin, çeşitli kurulu uygulamalar için simge tasarımları artık yuvarlak köşeli dikdörtgen şeklindedir ve 3 boyutlu şekillerin izlenimini veren hafif bir gölge dokunuşuyla buluşmuştur. İOS ve iPadOS 14‘te bulunan widget özellikleri artık Mac ekranına da getirildi. Bu widget, cihazın ana ekranını  süsleyebilir ve hava durumu, saat, takvim vb. Gibi çeşitli günlük bilgileri içerebilir.

MacOS Big Sur Big Sur hangi uygulamalar güncellendi?

Tasarımın yanı sıra Apple, macOS Big Sur‘da bulunan uygulamaları da güncelledi. Örneğin Mesajlar uygulaması artık yeni emoji etiketlerinin yanı sıra cihazlar arasında gömülebilen ve bağlanabilen efektler ve mesaj özellikleriyle donatılmıştır.

Haritalar uygulaması aynı zamanda tasarım iyileştirme ve odadaki haritalar için destek, seyahat rehberleri ve sık ziyaret edilen favori yerlere yönelik çeşitli yeni özellikler de alıyor.

Safari tarayıcı uygulaması aynı zamanda kullanıcılar tarafından saklanan şifreleri izleyebilen yeni bir özellik ile donatılmıştır. Ayrıca ziyaret edilen siteler tarafından hangi verilerin alındığını öğrenmek için bir Gizlilik Raporu özelliği de bulunmaktadır.  Apple, artık ekranın sağ üst tarafında bulunan açılır düğmeye basılarak görüntülenebilen Kontrol Merkezi özelliğine erişim kolaylığını da güncelledi. Görünümün kendisi artık iOS ve iPadOS’teki bildirim çubuğuna daha çok benziyor ve kullanıcılar Kontrol Merkezi’nde ses seviyesini, parlaklık yoğunluğunu ayarlayabilir ve bağlantı özelliklerini etkinleştirebilir. MacOS Big Sur, iOS ve iPadOS üzerinde çalışan çeşitli mobil uygulamaları da ilk kez çalıştırabilir.

MacOS Big nasıl indirilir?

MacOS Big  Güncellemeleri yüklemek için, kullanıcılar “Apple” simgesi> “Sistem Tercihleri”> ve “Yazılım Güncelleme” yi tıklayarak Yazılım Güncelleme sayfasını ziyaret edebilir.

Sitemizden güncel son sürüm full uygulamaları aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.

Full Apk Uygulamaları İçin Tıklayın

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478