Minecraft Oyuncusu Modsuz Çalışan Portal Oluşturdu

Minecraft Portal
avatar

Hileli Oyun İndir

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Minecraft Oyuncusu Modsuz Çalışan Portal Oluşturdu

Usta bir Minecraft oyuncusu, vanilya oyununda herhangi bir mod kullanmadan çalışan portal odaları oluşturmayı başardı. İşin garibi, hayatta kalma oyununun meraklı hayranları, temel öğeleri ve bunların kombinasyonlarını kullanmanın görünüşte imkansız yollarını düzenli olarak keşfediyorlar. Minecraft oyuncularının vanilya istemcisindeki en son icatlarından biri, domuz ve tasma kullanarak elytra uçuşlarını paylaşma tekniğiydi. Tüm gereken, diğer oyuncu bir eyer kullanarak hayvanı barışçıl bir şekilde sürerken, elytra donanımlı oyuncunun bir domuzu tasma üzerinde tutması. Konsept başlangıçta biraz zor olabilir, ancak başarılı bir şekilde havaya fırlatıldıktan sonra, oyuncular denkleme daha fazla eyerli domuz ekleyerek potansiyel olarak tam uçan karavanlar yaratabilirler. Minecraft Portal ile ilgili herşey yazımızda.

Minecraft’ın Ender incilerinin gizli işlevselliğini kullanan Redditor The_PJG, herhangi bir mod veya hileye güvenmeden çalışan portallar oluşturmayı başardı. Buluş, yazarın portal odaların çalışması için gereken karmaşık bir Redstone tasarımını da gösterdiği kısa bir video aracılığıyla gösterildi. Kurulumu kopyalamak kolay ve eğlenceli olsa da, konseptin arkasındaki fikir oldukça karmaşıktır. Oyuncuya göre, tek manuel kısım incileri her iki portal odasına yerleştirmektir. Her odanın içinde, suda iki adet çok yönlü kabarcık sütunu bulunan 2’ye 2 boşluk vardır. Sütunlar zıt yönlerde gittiğinden, arada bir düşmüş inci yüzer. Bir oyuncu bir odayı etkinleştirdiğinde, diğer odadaki sütunlardan biri bir dizi Redstone sinyali aracılığıyla kaybolur, inciyi yere düşürür ve gerçek ışınlanma dizisini etkinleştirir.

The_PJG ayrıca Ender incilerinin zorlu mekaniğine dayanan çeşitli diğer icatları içerecek bir harita üzerinde çalışıyor, ancak öne çıkan gösteri zaten oyuncunun yaratıcılığının bir göstergesi. Bununla birlikte, yazar, portal icadının The_PJG’ye ait olduğunu belirtmeye değer olsa da, bu mekaniklerin çoğunu İnternet’te araştırdığını itiraf etti. Keşif, bugüne kadar birçok gizemi barındıran vanilya Minecraft‘ında yapıldı. Bunlardan biri, End Crystal’ın fasetlerine yazılan gizli bir kelime, meraklı bir oyuncu sayesinde yakın zamanda ortaya çıktı.

Görünüşe göre Minecraft modlarına özel olan işlevselliğin çok fazla çaba harcamadan vanilya istemcisinde çoğaltılabilmesi tamamen inanılmaz. Çalışan portallar oluşturmak için normal Ender incilerini kullanmak tek kelimeyle harika, bu da oyunda hala kaç tane daha örtük mekaniğin gizlendiğini merak ediyor. Mojang’ın bu eşyaları asla bu şekilde kullanmayı amaçlamamış olması oldukça muhtemeldir, ancak bunu yapabilme olasılığı sadece büyülüdür.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Among Us Yeni Harita ve Saklambaç Modu

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478